Pixel 4a Modelinin Tasarımını Gözler Önüne Seren Render Görüntüleri

Geçen yıl piyasaya sürülmüş olan Pixel 4 modelinin daha uygun fiyatlı bir varyantı olan Google Pixel 4a modeli son zamanlarda oldukça konuşuluyor. Bu sefer de Google Pixel 4a’nın tüm tasarım ayrıntılarını gözler önüne seren render görüntüleri karşımıza çıktı.

Dikkatimizi çeken ilk detay akıllı telefonun ekranı oluyor. Bunun nedeni ise Pixel 4a’nın Pixel 4 modeline göre oldukça farklı olan ekran düzenidir. Google, yeni modeli ile oldukça kalın çerçevelere sahip ekran düzeninden vazgeçiyor. Şirket, bu sefer daha ince çerçevelere ait daha kompakt bir ürünü önümüze koyacak.

İnce çerçevelere ek olarak akıllı telefonun ön kamerası da ekranın sol üst köşesinde bulunan kamera deliğine yerleştirilmiş durumda. Paylaşılan render görüntüleri, cihazın alt tarafında USB Type-C bağlantı noktası olduğunu gösterirken üst bölümde ise 3.5mm kulaklık girişi olduğunu gözler önüne seriyor. Bunlara ek olarak cihazın arka bölümünde fiziksel parmak izi okuyucu da konumlandırılmış olarak geliyor.

Daha önceden ortaya çıkarılan sızıntılara göre, Google Pixel 4a, 1080 x 2340 piksel çözünürlüğe sahip Full HD+ ekran ile birlikte gelecek. Bu ekranın boyutu ise 5.81 olurken ekran türü OLED olacak. Akıllı telefon gücünü Qualcomm’un Snapdragon 730 yonga setin alacak ve bu yonga setine 6GB RAM eşlik edecek.

Akıllı telefon kutudan Android 10 sürümü ile birlikte çıkacak. Pil konusunda ise cihazda 3.080mAh kapasiteli batarya yer alacak ve buna ek olarak 18W hızlı şarj teknolojisi bulunacak. Depolama alanı olarak ise 64GB ve 128GB dahili depolama seçenekleri sunulacak. Ayrıca geçen seneki Pixel 3a modelinde olduğunu gibi Titan M güvenlik çipi bu modelde de karşımıza çıkacak.

Pixel 4a Modelinin Fiyatı iPhone SE İle Aynı!

Paylaşılan bilgiler ve raporlar, Google Pixel 4a’nın sadece siyah ve mavi renk seçeneklerine sahip olacağını belirtiyor. Fiyatlandırma konusunda ise akıllı telefonun $399’lık fiyat etiketi ile satışa sunulacağı söyleniyor. Cihazın tanıtımının ise 22 Mayıs’ta gerçekleşeceğine dair söylentiler mevcut.

“Pixel 4a Modelinin Tasarımını Gözler Önüne Seren Render Görüntüleri” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümündne bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir