Periyodik Kombi Bakımı Nasıl Yapılır? Kombi Bakımı Ne Zaman Yaptırılmalı?

Her kullanıcının cihazlarının bakımını düzenli olarak yaptırmaya özen göstermeleri çok önemlidir. Kombi performansında düşüş yaşamamak, arızalanmaları engellemek ve uzun ömürlü bir kullanım gerçekleştirmek gibi nedenlerle kombi bakımı yaptırılmalıdır. Kombi bakımı çerçevesinde, yıl boyunca ortam ısıtması veya sıcak su ihtiyacı doğrultusunda yoğun şekilde kullanılan kombide meydana gelen yıpranmalar giderilir. Kirlenme, tıkanma ve yıpranmalar güvenli ve kaliteli kombi kullanımının önündeki en önemli engeldir. Nitekim günümüzde Acıbadem Arçelik Servisi merkezimize yapılan kombi arıza bildirimlerinin büyük çoğunluğunun altında yatan ana neden düzenli kombi bakımının yaptırılmamış olmasıdır. Zira arızalanan kombilerde en son bakım çok uzun zaman önce yaptırılmış oluyor veya hiç yaptırılmamış oluyor.

Kombi Bakımı Hangi Aralıklarla Yaptırılmalı?

Mekanik ve dijital teknolojiyi bir araya getiren kombi sisteminde su ve doğalgaz akışı etkin biçimde gerçekleşir. Özellikle kombi ateşleme işlemiyle yapılan gaz yakımı ortaya gaz atıklarının çıkmasına nende olur. Bunlar zamanla cihaz bileşenleri üzerinde tıkanmalara neden olur. Özellikle de sağlıklı hava çıkışını engelleyerek, gaz zehirlenmesi gibi hayati bir riski de meydana getirebilir.

Kombinizin performans düşüşü, faturaların artması gibi sorunlara da neden olabilir. Bu çerçevede Ataşehir Bosch Servisi uzman teknikerlerimiz, kombinizden her zaman en yüksek verimliliği alabilmeniz ve her zaman güvenli kullanım gerçekleştirebilmeniz için yılda en az 2 defa bakım yaptırmanızı tavsiye ediyor. Dönem olarak ise kışa girmeden önce ve kıştan çıktıktan sonraki dönemlerin tercih edilmesi en ideal zamanlar olarak değerlendirilir.

Kombi Bakımında Neler Yapılır?

Kombi periyodik bakım işlemi, uzman Sarıgazi Arçelik Servisi teknikerlerimiz tarafından hassas şekilde gerçekleştirilir. Kombinizin tüm bağlantı durumları standart şekilde bakım esnasında kontrol edilir. Daha sonra cihazınız off yani kapalı duruma getirilir ve tüm bağlantıları kesilir. Daha sonra kombinizin;

  • Hava filtresi ve bacası,
  • Su giriş filtreleri,
  • İç kısımdaki tozlanma ve kirlenme,
  • Sistemde su taşıyan boru ve bileşenlerde kireçlenme vb. oluşumların olup, olmadığına bakılması,
  • Elektrik bağlantılarının durumu,

Gibi hususların kontrolü gerçekleştirilir. Bu işlemler hassas şekilde yerine getirilerek, hiçbir aşama atlanmaz. Teknikerlerimizin deneyimleri ve uzmanlıkları dahilinde kombinizin bakım sonrası ilk günkü performansında bir kullanım standardı sunması güvencesi sunuyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir