OnePlus 8 Serisi İçin Tanıtım Tarihi Nihayet Belli Oldu

Bu gece itibariyle ortaya çıkan bazı son dakika haberleri ile OnePlus 8 serisi için lansman tarihi belli oldu. Akıllı telefon serisinin lansmanı yayınlanan postere göre 15 Nisan tarihinde gerçekleşecek. Yine postere göre OnePlus 8 delikli ve kavisli bir ekran ile birlikte gelecek. OnePlus 8 ve Pro sürümleri yılın en ilgi çekici amiral gemisi serilerinden biri olacak. En son sızıntılara göre bu cihazların yılın ilk yarısında tanıtılacağını zaten biliyorduk.

Söylentilere göre OnePlus 8 Pro, 120Hz tazleme hızına sahip 6.65 inç boyutunda AMOLED bir ekrana sahip olacak. Akıllı telefon gücünü Qualcomm Snapdragon 865 yonga seti ve Adreno 650 grafik biriminden alacak. Arka tarafta dörtlü kamera dizilimi bulunacak ve bir ToF sensörü yer alacak. Pil konusunda ise 4500mAh kapasiteli batarya ile gelmesi bekleniyor. 10V 5A ultra hızlı şarj özelliğini destekler ve ayrıca 30W kablosuz hızlı şarjı da destekler.

OnePlus 8, 6.5 inç boyutunda ve ekran parmak izi sensörüne sahip AMOLED ekran kullanacak. Bu modelin üç farklı sürümü olacak: 6GB RAM + 128GB, 8GB RAM + 128GB, 12GB RAM + 256GB. Hepsi UFS 3.0 depolama alanı teknolojisini destekleyecek. Raporlara göre, bu akıllı telefon 48MP birincil kamera ile birlikte üçlü arka kamera kurulumuyla gelecek. Diğer sensörler ise 16MP ve 2MP olacak. Cihazda 4.000mAh kapasiteli batarya ve Warp Charge 30T şarj teknolojisi bulunacak.

Bunların dışında, ekran ortasında kamera deliği kullanan bir OnePlus 8 Lite adında model de mevcut. Ekranı 90Hz yenileme hızına sahip 6.4 inç ve AMOLED olacaktır. Cihaz MediaTek işlemci ile gelebilir. Kamera konusunda ise bu modelde üçlü bir arka kamera kurulumu olacak. Söylentilere göre bu kurulum 48MP + 16MP + 12MP şeklinde olacak. Cihazda 4.000 kapasiteli batarya bulunacak ancak şu anda hızlı şarj teknoloji konusunda bir bilgi bulunmuyor. Bu modelin iki farklı sürümü olacak: 8GB RAM + 128GB ve 8GB RAM + 256GB.

OnePlus 5G İçin Yatırım Yapıyor

OnePlus, 5G çağına ayak uydurabilmek için 5G araştırma ve geliştirme için yaklaşık 30 milyon dolar yatırım yapmayı planlıyor. Şirket, OnePlus 8 serisi için 5G bağlantı teknolojisinin destekleneceğini resmi olarak doğruladı. Ancak eğer dediğimiz gibi bir Lite modeli olacaksa muhtemelen bu model 5G yerine LTE ile kullanıcılara sunulacaktır.

Bu haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir