Oksizinc Krem Ne İşe Yarar?

Oksizinc krem genel olarak cildi güzelleştiren ve cildin sağlığını artıran bir üründür. Peki Oksizinc krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Oksizinc Krem Nedir?

Bu krem cilt koruyucu bir üründür. Kwashiorkor dermatozu, pişik, egzama, birinci derece yanıkların tedavisinde bu krem kullanılır. 

Oksizinc Krem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 14 lira ile 40 lira arasında değişir.

Oksizinc Krem Neye Yarar?

Bu krem, hafif cilt tahrişleri ve aşınmaları için kullanılır. Bu krem koruyucu bir film olarak kullanılan topikal bir cilt bakım ilacıdır. Bu krem, cilt çatlakları ve bebek bezi döküntüleri ile pişiğin iyileşmesini sağlar. Çinko oksit hafif bir büzücü olarak çalışır ve bazı antiseptik özelliklere sahiptir.

Çinko oksit, cilt ve bebek bezi arasında koruyucu bir bariyer oluşturarak bez döküntülerini önlemek veya tedavi etmek için yaygın olarak kullanılır. Orta konsantrasyonlar genellikle bebek bezi döküntülerinin önlenmesi ve bakımı için kullanılır. Daha yüksek konsantrasyonlar emici özelliklere sahip olabilir ve genellikle bebek bezi döküntülerinin tedavisi için kullanılır.

Doktorunuz veya eczacınız, bu ilacı bu ilaç bilgi makalelerinde listelenenler dışındaki durumlar için önermiş olabilir. Ayrıca, bu ilacın bazı formları burada tartışılan tüm koşullar için kullanılamaz. Bunu doktorunuzla veya eczacınızla görüşmediyseniz veya bu ilacı neden kullandığınızdan emin değilseniz, doktorunuzla veya eczacınızla konuşun.

Sizinle aynı semptomlara sahip olsalar bile bu ilacı kimseye vermeyin. Doktorları reçete etmediyse, insanların bu ilacı kullanmaları zararlı olabilir.

Bu kremi, ilk kullanımdan rahatlama sağlayarak döküntü rahatsızlığını yatıştırmak ve rahatlatmak için bebeğinizin cildinde anında koruyucu bir tabaka oluşturur. Bu kokusuz, hipoalerjenik, dermatolog tarafından test edilen kremsi formülü sorunsuz bir şekilde devam eder ve bu krem kolayca silinir. Bebeğinizin hissedebileceği rahatlama için bebek bezi döküntüsüne ve pişiğe karşı koruma ve tedavi etme konusunda iyidir.

Oksizinc Krem Yüze Sürülür mü?

Evet, bu krem yüz bölgesine uygulanabilir.

Oksizinc Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Bir ilacı kullanmaya başlamadan önce, sahip olabileceğiniz tıbbi durumlar veya alerjiler, aldığınız ilaçlar, hamile veya emziriyorsanız ve sağlığınızla ilgili diğer önemli gerçekler hakkında doktorunuzu bilgilendirmeniz gerekir. Bu faktörler bu ilacı nasıl kullanmanız gerektiğini etkileyebilir.
  • Bu ilaç sadece harici kullanım içindir. Gözlerle temas ederse, suyla iyice durulayın.
  • Aldığınız tüm reçeteli, reçetesiz ve bitkisel ilaçları doktorunuza veya reçetenize bildirin. Ayrıca aldığınız takviyeleri de anlatın. Kafein, alkol, sigaradaki nikotin veya bitkisel ilaçları birçok ilacın etkisini artırabilir ya da azaltabilir. Bu yüzden reçeteyi kullanıp kullanmadığınızı doktorunuza bildirmelisiniz. 
  • Özel koşullarınıza bağlı olarak, doktorunuz ilaçlardan birini almayı bırakmanızı isteyebilir. İlaçlardan birini diğerine değiştirmenizi, ilaçlardan birini veya her ikisini nasıl kullandığınızı değiştirmenizi isteyebilir.

Oksizinc Krem Nasıl Kullanılır?

Bu ilaç normalde etkilenen bölgelere ihtiyaç duyulduğunda günde birkaç kez uygulanır. Etkilenen bölgeyi sabun ve suyla yıkamalısınız ve iyice kurutmalısınız.

Bebek bezi döküntülerini ve pişiği tedavi etmek için, kızarıklık kaybolana kadar her bez değişiminde çinko oksit normal olarak uygulanır. Bebek bezi döküntülerinin ve pişiğin oluşmasını önlemek için, normalde günlük olarak bu krem uygulanır. En iyi sonuçlar için bebeğinizin bezini sık sık değiştirmelisiniz ve alanı temiz ve kuru tutmalısınız.

Bu ilacın tam olarak doktorunuz veya eczacınız tarafından önerildiği gibi kullanılması veya verilmesi önemlidir. Bu ilacı oda sıcaklığında saklayın, ışık ve nemden koruyun ve çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Oksizinc Krem Yan Etkileri

Birçok ilaç yan etkilere yol açabilir. Cilt hassasiyeti veya tahrişi yan etkiler hafif veya şiddetli, geçici veya kalıcı olabilir. Bu yan etkiler herkes de görülmez. Yan etkilerden endişe ediyorsanız, bu ilacın risklerini ve faydalarını doktorunuzla tartışın. Aşağıdaki yan etkiler, bu ilacı alan kişilerin en az % 1’i tarafından bildirilmiştir. Bu yan etkilerin çoğu yönetilebilir ve bazıları zamanla kendiliğinden kaybolabilir.

Bu yan etkileri yaşarsanız ve şiddetli veya rahatsız ediciyseniz doktorunuza başvurun. Eczacınız yan etkileri yönetmeniz konusunda size tavsiyede bulunabilir.

Birkaç günlük tedaviden sonra geçmeyen semptomlar, semptomların kötüleşmesi (artan kızarıklık veya cilt tahrişi, kötüleşen döküntü) herhangi biri olursa ilacı almayı bırakın ve derhal tıbbi yardım alın. Bazı insanlar listelenenler dışında yan etkiler yaşayabilir. Bu ilacı alırken sizi endişelendiren herhangi bir semptom fark ederseniz doktorunuza danışın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir