Nibulen Krem Ne İşe Yarar?

Nibulen krem genel olarak farklı çeşitlerdeki enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılan etkili ve güçlü bir üründür. Peki Nibulen krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Nibulen Krem Nedir?

Bu krem, mantarın sebep olduğu enfeksiyonları iyileştirmek amacı ile kullanılır. Mantarı öldürerek veya oluşumunu önleyerek işlev yapar. Bu krem, jel veya losyon saçkıran (tinea corporis), ayak mantarı (tinea pedis), kasık mantarı (tinea cruris), güneş mantarı olarak bilinen tinea versicolor (pityriasis versicolor), tırnak mantarı, vajinal mantar ve candida (monilia) enfeksiyonları gibi diğer bazı mantar enfeksiyonlarını tedavi etmek için cilde uygulanır. Seboreik dermatiti tedavi etmek için saç derisine de uygulanabilir. Bu krem sadece doktorunuzun reçetesi ile kullanılabilir.

Nibulen Krem Etken Maddesi

Bu kremin aktif maddesi siklopiroksolamin adlı bir maddedir. Ayrıca yardımcı maddeler olarak polietilenglikol 400,  isopropilalkol, benzil alkol ve arıtılmış su içerir. 

Nibulen Krem Muadili

Canolen Krem, Loprox Şampuan, Miclast Tırnak Cilası, Nibulen Dermal Solüsyon, Nibulen Tırnak Cilası, Opilox Tırnak Cilası Seti, Sebirox Şampuan, Siroksil Tırnak Cilası Seti ve Tineax Tırnak Cilası Seti bu ilacın muadilleridir.

Nibulen Krem İçeriği

Bu ürünün aktif maddesi siklopiroksolamin adlı bir maddedir. Ayrıca yardımcı maddeler olarak polietilenglikol 400,  isopropilalkol, benzil alkol ve arıtılmış su içerir. 

Nibulen Krem Fiyatı

Bu kremin şimdiki fiyatı 19.33 TL’dir.

Nibulen Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem, ciltteki saçkıran (tinea corporis), ayak mantarı (tinea pedis), kasık mantarı (tinea cruris), güneş mantarı olarak bilinen tinea versicolor (pityriasis versicolor), tırnak mantarı, vajinal mantar ve candida (monilia) enfeksiyonları gibi farklı tiplerdeki mantar enfeksiyonlarını iyileştirmek için cilde uygulanır. Ayrıca ciltte oluşan maya ve küfleri de iyileştirir.

Nibulen Krem Neye Yarar?

Bu krem saçkıran (tinea corporis), ayak mantarı (tinea pedis), kasık mantarı (tinea cruris), güneş mantarı olarak bilinen tinea versicolor (pityriasis versicolor), tırnak mantarı, vajinal mantar ve candida (monilia) enfeksiyonları gibi mantar enfeksiyonları, çeşitli mayalar ve küflerin tedavisinde uygulanan bir üründür.

Nibulen Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

  • Bu krem sadece harici kullanım içindir. Bu kremi gözleriniz, burnunuz, kulaklarınız veya ağzınız ile kesinlikle temas ettirmeyin. Bu alanlardan herhangi biri ile bu krem yanlışlıkla temas ederse hemen soğuk musluk suyuyla durulayın.
  • Tedavi edilen bölgeyi bandajlarla sarmayın veya başka bir şekilde kapatmayın veya doktorunuz tarafından özel olarak söylenmediği sürece kesinlikle dar kıyafetler giymeyin.
  • Belirtileriniz dört hafta içinde düzelmezse veya kötüleşirse doktorunuza danışın.
  • Bu kremi daha sonra başka cilt rahatsızlıkları için kullanmayın.
  • Cildinizde başka ilaçlar veya temizleyiciler kullanmadan önce doktorunuzla konuşun.
  • Tedavinin tamamı için bu kremi kullanmayı devam edin. Bu kremi yarıda kullanmayı bırakırsanız, ilaç enfeksiyonunuzu tamamen temizlemeyebilir. Mantar ayrıca bu veya diğer ilaçlara daha az duyarlı hale gelebilir. Bu, enfeksiyonun ileride tedavi edilmesini zorlaştırabilir.
  • Bu kremi, on yaşından küçük çocuklarda çok dikkatli kullanın. Bu kremin çocuklarda güvenlik ve etkinlik doğrulanmamıştır.
  • Hamile kalırsanız doktorunuza başvurun. Hamileyken bu kremi kullanmanın yararlarını ve risklerini tartışmanız gerekecektir. Anne sütünde bu kremin bulunup bulunmadığı bilinmemektedir. Bu kremi kullanırken emziriyorsanız, doktorunuza danışın. Bebeğiniz için olası riskleri tartışın.

Nibulen Krem Kullanımı

Bu ürünü mutlaka doktorunuzun talimatlarına göre uygulamanız gerekli ve önemlidir. Kesinlikle fazla dozda ya da fazla sayıda bu kremi uygulamamanız gerekir. Bu durum hastalığınızın çabuk iyileşmesini sağlamaz hatta yan etkilerin oluşmasına neden olabilir. 

Bu kremi uygulamadan ellerinizi sabun ve suyla temizleyin. Bu kremden ince bir tabaka halinde etkilenen alana uygulayın ve hafif bir şekilde ovalayın. Etkilenen bölgeyi bandajla kapatmayın ya da sarmayın. Fakat eğer doktor, bölgeyi kapatmanızı söylemişse bandajla kapatabilirsiniz.

Enfeksiyonunuzu tamamen temizlemek için, tedavinin tamamı boyunca bu kremi mutlaka kullanın. Bir doz bu kremi sürmeyi unutursanız ya da kaçırırsanız ve günlük olarak yatmadan önce kullanıyorsanız, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza geri dönün. Bir seferde kesinlikle iki doz kullanmayın. Bu durum yan etki riskini arttırabilir ve hastalığınızın seyrini değiştirebilir.

Bu kremin nasıl kullanılacağı hakkında sorularınız varsa mutlaka sağlık uzmanınıza veya doktorunuza danışın. Bu kremi günde iki defa olmak üzere iki hafta boyunca düzenli bir biçimde kullanın. Böylece iyileşme tam olarak sağlanır. Hastalığınız iyileşme seyri gösterse bile bu kremi belirtilen süre boyunca, doğru bir şekilde kullanmak önemlidir.

Nibulen Krem Yan Etkileri

Her ilacın olduğu gibi bu kremin de bazı yan etkileri vardır. Bu ürünün çok nadir yan etkileri bayılma, cilt tahrişi, çarpıntı, batma hissi, düzensiz kalp atışı, düzensiz nabız, yanma hissi, kaşıntı, kızarıklık, şişlik bulunur. Burada listelediğimiz yan etkilerden herhangi birisini ya da birkaçını görürseniz hemen bu ilacı kullanmayı bırakın ve acil olarak doktorunuza başvurun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir