Meizu, Yılın İkinci Yarısında Yeni Bir Akıllı Telefon Modeli Tanıtmayacak

Meizu’nun yılın geri kalan bölümü hakkındaki planlamalarına dair bazı bilgiler gün yüzüne çıktı. Şirket, bu yıl sadece Meizu 17 ve Meizu 17 Pro modellerini piyasaya sürdü. Çin’den gelen yeni haberler göre şirket bu yılın geri kalan bölümünde yeni bir akıllı telefon modeli tanıtmayacak.

Meizu tarafından düzenlenen bir konferansın özeti, şirketin resmi Weibo hesabı üzerinden paylaşıldı. Bu paylaşımda Meizu’nun yılın ikinci yarısında yeni telefon modelleri tanıtmayacağı belirtildi. Şirketin böyle bir tercih yapmasının asıl nedeni ise Meizu 17 serisinin makul bir fiyatlandırma politikası ile satışta olmasıdır.

Şirket belirttiği bu nedenden dolayı yılın ikinci yarısında yeni bir telefon modeli tanıtmaya ihtiyaç duymuyor. Meizu 17 modeli için 520 dolarlık bir fiyat belirlenmişken, Meizu 17 Pro modeli için ise yaklaşık 605 dolarlık bir fiyat belirlenmiştir. Bu fiyatlar cihazları en ucuz Snapdragon 865’li modeller yapmasa da yine de en uygunları arasına sokmaktadır.

Meizu’nun akıllı telefon modellerinde ön yüklü olarak sunduğu FlymeOS arayüzü hakkında da önemli bir gelişme var. Şirket özelleştirilmiş Android arayüzüne bazı reklamlar ekleyeceğini belirtti. Bunun dışında şirket, yılın ikinci yarısında akıllı ev ürünleri ve akıllı giyilebilir ürünler piyasaya sürmeyi planlıyor.

Meizu ayrıca yeni kablosuz kulaklık modelleri üzerinde de çalıştığını açıkladı. Şirket, daha pahalı ancak önceki nesle göre daha iyi olan Meizu POP3 ve TWS ANC kulaklıklarını geliştirdiğini bildirdi. Şirketin yeni kablosuz kulaklık modelleri Kasım ayındaki bir alışveriş etkinliği ile birlikte Çin’de satışa sunulabilir.

“Meizu, Yılın İkinci Yarısında Yeni Bir Akıllı Telefon Modeli Tanıtmayacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir