Lokaril Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Lokaril krem genel olarak lokal anestezik bir ilaçtır. Peki Lokaril krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Bu krem mini cilt operasyonlarından, cilde lazer operasyonlarından, dövme işleminden, lazer epilasyondan, küçük deri cerrahisinden önce kullanılır. Bunun dışında kan aldırma işleminden, iğne vurdurma işleminden, iğneli epilasyondan ve küçük estetik operasyonlarından önce uygulanan bir ilaçtır.

Lokaril Krem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 58.9 liradır.

Lokaril Krem Faydaları

Lokaril krem herhangi bir küçük cerrahi işlemden önce cildi uyuşturmak amacı ile uygulanan lokal anestezik bir ilaçtır. Bu krem bacak ülserleri ve mini deri operasyonları için uygulanır ve oldukça etkilidir. 

Bu krem mini cilt operasyonlarından, cilde lazer operasyonlarından, dövme işleminden, lazer epilasyondan, küçük deri cerrahisinden, iğneli epilasyondan ve küçük estetik operasyonlarından önce bölgeyi uyuşturmak için kullanılan bir ilaç türüdür.

Lokaril Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu kremin etken maddeleri olan lidokain ve prilokain gibi bileşenlere karşı aşırı duyarlılığınız varsa ya da alerjiniz varsa bu kremi kesinlikle kullanmayın.

Bu kremin herhangi bir yardımcı maddesine karşı aşırı duyarlılığınız varsa ya da alerjiniz varsa bu kremi kesinlikle kullanmayın.

Bu kremi yenidoğan bebeklere kesinlikle uygulamayın.

Kandaki methemoglobin düzeyine etki eden farklı ilaçlar kullanan bir yaşından küçük bebeklerde bu kremi kesinlikle kullanmayın.

Bu kremi kullanırken sıradışı ya da rahatsız edici bir alerjik reaksiyon yaşarsanız hemen doktorunuza başvurun.

Bu kremi açık yaralar, sıyrıklar, deri döküntüleri ve kesiklerin üzerine uygulamayın.

Bu kremi gözler, ağız, kulaklar ve burunla kesinlikle temas ettirmeyin. Aksi halde bu bölgelerde tahriş oluşabilir. Eğer bu krem yanlışlıkla bu bölgelerle temas ederse hemen etkilenen bölgeyi bol suyla durulayın.

Glukoz-6-fosfat dehidrojenaz eksikliği veya doğuştan veya sebebi bilinmeyen methemoglobinemi gibi rahatsızlıklarınız bulunuyorsa mutlaka bu kremi kullanmadan önce doktorunuza bilgi verin.

Eğer bu kremi, tüberküloz aşısı gibi aşılardan önce kullanacaksanız mutlaka doktorunuzla konuşun.

Hamileyseniz ya da emziriyorsanız bu kremi kullanmadan önce doktorunuza danışın.

Bu kremi kullanmadan önce kullandığınız tüm reçeteli veya reçetesiz ilaçları mutlaka doktorunuza bilgi verin.

Lokaril Krem Kullanımı

Bu kremi mutlaka doktorunuzun size tarif ettiği şekilde kullanın. Doktorunuz bu kremin kullanma miktarını, sıklığını ve süresini size bildirecektir. 

Bu kremi kullanmadan önce ellerinizi sabun ve suyla temizleyin. Bu kremi ince bir tabaka halinde etkilenen bölgeye uygulayın ve hafif bir şekilde ovalayın. Ardından tekrar ellerinizi sabun ve suyla temizleyin. Bu kremi uyguladığınız bölgeyi streç film, bandaj ya da plastik sargı gibi hava geçirmez bir maddeyle sarın. 

Bu kremi küçük cilt operasyonları, kan aldırma ya da cerrahi lokal lezyonların alınması gibi işlemlerden önce kullanacaksanız en az bir saat ve en fazla beş saat boyunca cildinize uygulayabilirsiniz.

Lokaril Krem Yan Etkileri

Bu kremin yan etkileri arasında uygulama bölgesinde soluk renk, kızarıklık, ödem, hafif yanma hissi, hafif batma hissi, kaşıntı ve ödem vardır. Bu yan etkiler, bu kremin hafif yan etkileridir ve birkaç gün içinde iyileşir.

Bu kremin nadir görülen yan etkileri arasında anafilaktik şok gibi lokal anestezi ilaçlarından dolayı oluşan alerjik reaksiyonlar vardır. Ayrıca cildin mavi ya da gri hale gelmesine neden olan methemoglobinemi hastalığı bu kremin yan etkilerinden birisidir. Bu ciddi yan etkilerden herhangi birisini görürseniz hemen kremi kullanmayı bırakın ve acil olarak doktorunuza başvurun.

Bu kremi atopik dermatit yüzünden kullanan çocuklarda, uygulama bölgesinde kızarıklık ve küçük kırmızı benekler oluşabilir. 

Bu krem yanlışlıkla gözlerle temas ederse gözlerde tahriş oluşabilir. Bu yan etkilerden herhangi birisini görürseniz acil olarak doktorunuza ya da bir hastanenin acil servisine başvurmanız gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir