Kombi Çalışırken Garip Ses Çıkartıyor

Kombi teknolojisindeki temel çalışma prensibi çerçevesinde alınan doğalgaz, ateşlemenin devreye girmesi ile yanma sağlar. Bu yanma işleminin ardından kombiye alınan su ısıtılarak, peteklere gönderilir. Böylelikle kombinin mekan içerisinde verimli bir şekilde ısıtma sağlaması mümkün olur. Bu çalışma prensibi çerçevesinde mevcut olan ileri teknolojileri ile kombiler yüksek desibellerde ses çıkarmaz. Üretiminde belirtilen seviyelerde sesler çıkartan kombiden, bu çalışma sırasında sürekli ya da kesik kesik çeşitli ses çıkışlarının söz konusu olması durumunda bunun normal olmadığına dikkat etmelisiniz. Kombinizin çalışması sırasında garip sesler çıkartması halinde en kısa zaman dilimi içerisinde profesyonel kişilerce kontrolünün yapılması için Üsküdar Demirdöküm Kombi Servisi uzmanlarımıza başvuru gerçekleştirmelisiniz.

Kombi teknolojisi konusunda uzmanlıkları bulunan ve deneyim sahibi olan teknik personellerimizin görev aldığı Sultanbeyli Baymak Kombi Servisi hizmetlerimize kombiden gelen garip sesler için 7 gün 24 saat kesintisiz olarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Bölgede sürekli hazır durumda bulundurulan teknik personellerimiz kısa sürede adresinize ulaştıklarından, günlük yaşantınızdan fazla vakit kaybetmek zorunda kalmadan, kombinizdeki garip ses çıkışlarına ilişkin profesyonel kontrolleri sağlayabilirsiniz. Uzman teknikerlerimizin kombi parçalarına ilişkin bilgi ve deneyim sahibi olmaları hangi parçadan nasıl bir ses gelmesi gerektiği konusunda da bilgili olmalarını sağlıyor. Bu sayede gelen garip sesin hangi parçada meydana gelen bir probleme ilişkin olarak ortaya çıktığını tespit ederek, gerekli olan onarım müdahalesini yerinde gerçekleştirmektedir.

Yerinde gerçekleştirilen Acıbadem Baymak Kombi Servisi hizmetlerimiz dahilinde kombinizin özellikle ıslığa benzer sesi fan motorundan ya da bacadan kaynaklı çekim etkisi ile ortaya çıktığı tespit edilir. Kombilerde nadirde olsa görülen sorunlardan birisi olan bu probleme ilişkin olarak uzman teknikerlerimiz tarafından gerekli olan müdahaleler ışığında kombi fan ve baca temizliği uygulanmaktadır. Bu şekilde sesin kesilmesi sağlanır ki işlem sonrasında uzmanlarımızca gerekli kontroller sağlanır. Ancak ses devam eder ise kombinizin fan motoru sökülerek, tek tek parça şeklinde temizliği ve onarımı yapılır. Bu işlem sonrasında da çözüm sağlanamaz ise fan motorunuzun yenisi ile değişimi yapılarak, kombinizden ıslık sesi gelmesi sorunu tamamen ortadan kaldırılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir