Ketoderm Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Ketoderm krem genel olarak antifungal ilaç kategorisine ait bir ilaçtır. Peki Ketoderm krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Ketoderm Krem, Terra ilaç tarafından üretilmektedir. Buradan ulaşabilirsiniz.

Kepek ve seboreik dermatit gibi durumları tedavi etmek ve önlemek için Ketoderm şampuan kullanılır. 

Doktorunuz bu ilacı, bu ilaç bilgi makalelerinde listelenenlerin dışındaki durumlar için önermiş olabilir. Ayrıca, bu ilacın bazı formları burada tartışılan tüm koşullar için kullanılmayabilir. Bunu doktorunuzla tartışmadıysanız veya bu ilacı neden aldığınızdan emin değilseniz doktorunuzla konuşun. Doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayı bırakmayın.

Sizinle aynı semptomlara sahip olsalar bile, bu ilacı kimseye vermeyin. Kişilerin bu ilacı doktorları reçete etmediyse kullanmaları zararlı olabilir.

Ketoderm Krem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 10.71 TL’dir.

Ketoderm Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu krem, antifungal adı verilen bir ilaç sınıfına aittir. Ciltteki saçkıran, ayak mantarı ve kasık mantarı ve tırnakların mantar enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Aynı zamanda güneş mantarı (tinea versicolor, pityriasis versicolor) gibi hastalıkları da iyileştirmek için kullanılır.

Ketoderm Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem, bir mantar veya mayanın neden olduğu enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılır. Mantarı veya mayayı öldürerek veya yeniden oluşumunu engelleyerek çalışır.

Bu krem tinea pedis yani ayak mantarı, tinea corporis yani saçkıran, tinea cruris yani kasık mantarı, seboreik dermatit, güneş mantarı (tinea versicolor; pityriasis versicolor) ve deride maya enfeksiyonu (kutanöz kandidiyazis) gibi dermatolojik hastalıklar için etkilidir.

Bu ilaç, doktorunuz tarafından belirlendiği üzere, cildin diğer mantar enfeksiyonları için de kullanılabilir. Bu ilacın çoğu formu sadece doktorunuzun reçetesiyle temin edilebilir. Bazı formlar reçetesiz temin edilebilir. Bununla birlikte, doktorunuzun tıbbi durumunuza uygun kullanım konusunda özel talimatları olabilir.

Ketoderm Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

 • Bir ilacı kullanmaya başlamadan önce, doktorunuza sahip olabileceğiniz herhangi bir tıbbi durum veya alerji, aldığınız ilaçlar, hamile veya emziren olup olmadığınız ve sağlığınızla ilgili diğer önemli gerçekleri bildirmeniz gerekir. Bu faktörler, bu ilacı nasıl kullanmanız gerektiğini etkileyebilir.
 • Alerji veya kimyasal tahrişi düşündüren bir reaksiyon meydana gelirse, bu krem ​​veya şampuan kullanmayı bırakın ve doktorunuzla iletişime geçin. Alerjik reaksiyon belirtileri, etkilenen bölgede kaşıntı, kızarıklık veya şişmeyi içerebilir.
 • Bu krem ​​asla göz enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılmamalıdır. Bu şampuanı göze kaçarsa, gözleri birkaç dakika temiz suyla iyice yıkayın.
 • Bu ilaç, faydaları risklerden daha ağır basmadığı sürece hamilelik sırasında kullanılmamalıdır. Bu ilacı kullanırken hamile kalırsanız, derhal doktorunuza başvurun.
 • Bu kremin anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Emziren bir anne iseniz ve bu ilacı kullanıyorsanız, bebeğinizi etkileyebilir. Emzirmeye devam edip etmeyeceğiniz konusunda doktorunuzla konuşun.
 • Bu kremin on iki yaşın altındaki çocuklar tarafından kullanılması doktor tavsiyesi dışında tavsiye edilmez.
 • Doktorunuza veya reçete yazıcınıza aldığınız tüm reçeteli, reçetesiz ve bitkisel ilaçları anlatın. Ayrıca onlara aldığınız takviyeleri de anlatın. Kafein, alkol ve sigaradaki nikotin birçok ilacın etkisini etkileyebileceği için bunları kullanıp kullanmadığınızı doktorunuza bildirmelisiniz. 
 • Özel durumunuza bağlı olarak, doktorunuz sizden ilaçlardan birini almayı bırakmanızı, ilaçlardan birini diğeriyle değiştirmenizi, ilaçlardan birini veya her ikisini alma şeklinizi değiştirmenizi ve her şeyi normalde olduğu gibi devam ettirmenizi isteyebilir.
 • Bu ilacı oda sıcaklığında saklayın, buzdolabına koymayın ve çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.
 • Bu ilaç, birden fazla marka adı altında ve birkaç farklı biçimde mevcuttur. Bu ilacın herhangi bir özel marka adı, burada listelenen tüm formlarda mevcut olmayabilir.
 • İlaçları atık suya (örneğin lavabonun altına veya tuvalete) veya evsel çöplere atmayın. Eczacınıza artık ihtiyaç duyulmayan veya son kullanma tarihi geçmiş ilaçların nasıl atılacağını sorun.

Ketoderm Krem Nasıl Kullanılır?

Bu krem genellikle tedavi edilen duruma bağlı olarak iki ila altı haftalık bir tedavi süresi boyunca etkilenen ve yakın çevre bölgeye ince bir tabaka halinde günde bir kez uygulanır. Seboreik dermatit tedavisi için, krem ​​genellikle dört hafta boyunca günde iki kez kullanılır.

Vücut ağırlığı, diğer tıbbi durumlar ve diğer ilaçlar gibi birçok şey bir kişinin ihtiyaç duyduğu bir ilacın dozunu etkileyebilir. Doktorunuz burada bahsedilmeyen farklı bir doz önermişse, doktorunuza danışmadan ilacı kullanma şeklinizi değiştirmeyin.

Bu krem, semptomlar ortadan kalkmış gibi görünse bile, önerilen tedavi süresi boyunca kullanılmalıdır. Bu, mantar enfeksiyonunun tekrar etme şansını azaltacaktır.

Bu ilacı aynen doktorunuzun önerdiği şekilde kullanmanız önemlidir. Bir dozu kaçırırsanız, en kısa sürede kullanın ve düzenli programınıza devam edin. Bir sonraki dozunuz için neredeyse zamanı gelmişse, kaçırılan dozu atlayın ve düzenli doz programınıza devam edin. Kaçırılan bir dozu telafi etmek için çift doz uygulamayın. Bir dozu atladıktan sonra ne yapmanız gerektiğinden emin değilseniz, tavsiye için doktorunuza veya eczacınıza danışın.

Ketoderm Krem Yan Etkileri

İstenilen etkiye ek olarak, bu ilaç bazı yan etkilere neden olabilir. Özellikle bu krem kullanıldığında geçici bir yanma hissine neden olabilir ve lokal tahrişe neden olabilir.

Her kişi bir tedaviye farklı tepki verebilir. Bu ilacın yan etkilere neden olabileceğini düşünüyorsanız (burada açıklananlar veya diğerleri dahil), doktorunuzla veya eczacınızla konuşun. Sorunun kaynağının ilacın olup olmadığını belirlemenize yardımcı olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir