Honor X10 ve Honor X10 Pro Modellerinin Özellikleri ve Fiyatı Sızdırıldı

Honor‘un X10 ve Honor X10 Pro isimleriyle iki adet yeni telefon modelini tanıtması planlanıyor. Bu iki cihazı 20 Mayıs tarihinde karşımıza çıkacak. Lansmana kısa bir süre kala her iki cihazın da özellikleri ve fiyatı çevrimiçi olarak sızdırılmış durumda.

Really Assen tarafından paylaşılan sızıntı, her iki cihazın da teknik özelliklerini ortaya koyuyor. Cihazların hangi ekran tipini kullanacağı, hangi işlemciye ve batarya kapasitesine sahip olacağı burada belirtiliyor.

Honor X10 Özellikleri ve Fiyatı

X10 modelinin 1080 x 2400 piksel çözünürlüğe sahip ve 90Hz yenileme hızına sahip bir ekran ile geleceği belirtiliyor. Cihazda yonga seti olarak Kirin 820 bulunacakken aynı zamanda 5G bağlantı desteği de mevcut olacak. 6GB RAM sunulacak ve depolama alanı olarak ise 64GB ve 128GB’lık seçenekler yer alacak.

Cihazın ön bölümünde 16MP Sony IMX471 özçekim kamerası bulunacak. Arka bölümde ise üçlü kamera modülü yer alıyor. Bu üçlü modül 40MP Sony IMX600y birincil kamera, 8MP ultra geniş açılı kamera, 2MP derinlik sensörü şeklinde sunulacak.

Batarya konusunda ise cihazda 22.5W hızlı şarj desteği ile birlikte 4.200mAh kapasiteli batarya yer alacak. Buna ek olarak cihazda USB Type-C bağlantı noktası ve 3.5mm kulaklık girişi de olacak. Ancak akıllı telefon NFC özelliğine sahip olmayacak.

Fiyat olarak ise Honor X10’un 64GB depolama alanına sahip olan temel modelinin yaklaşık $255 fiyat etiketi ile satışa sunulması bekleniyor. 128GB’lık modelin ise yaklaşık $283 fiyat etiketine sahip olacağı düşünülüyor.

Honor X10 Pro Özellikleri ve Fiyatı

Honor X10 Pro modeli de tıpkı standart modelde olduğu gibi 90Hz yenileme hızı ve 1080 x 2400 piksel çözünürlüğe sahip olan ekran ile gelecek. Ancak cihazın bu ekranının boyutu belirsizliğini koruyor.

Cihazda Kirin 820 5G destekli yonga seti bulunacak. Bu yonga setine ek olarak cihazda bir de Huawei Mate 30 modeline benzer bir soğutma sistemi mevcut olacak. Akıllı telefon 8GB RAM’e sahip olacakken depolama alanı olarak ise 128GB ve 256GB’lık seçenekler sunulacak.

Kamera olarak standart modeline benzer bir 40MP, 8MP ve 2MP sensörler yer alacak. Ancak bunlara ek olarak bir de yardımcı 2MP’lik bir kamera daha cihazda bulunacak.

Honor X10 Pro modelinde 4.200mAh kapasiteli ve 22.5W hızlı şarj desteğine sahip batarya sunulacak. Şirket, bu şarj teknolojisinin 90 dakika içerisinde tam şarj yapmaya olanak tanıdığını belirtiyor. Bunların yanında cihazda 3.5mm kulaklık girişi, USB Type-C bağlantı noktası ve NFC desteği mevcut olacaktır.

Honor’un X10 Pro modelinin başlangıç fiyatının $399 olarak belirlenmesi bekleniyor. 256GB depolama alanına sahip olan modelin ise $382’lık bir fiyat etiketine sahip olacağı söyleniyor.

Diğer cihazlarda da olduğu gibi henüz tanıtılmadan özellikleri ortaya çıkan bu modellerin teknik özellikleri de bazı söylentilerden ve tahminlerden ibaret. Yani burada bahsettiğimiz özelliklerin tamamının doğru olma olasılığı belirsizdir. 20 Mayıs’taki lansman etkinliğinde tüm özellikleri ve resmi fiyatı hep birlikte göreceğiz.

“Honor X10 ve Honor X10 Pro Modellerinin Özellikleri ve Fiyatı Sızdırıldı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir