Hametol Krem Ne İşe Yarar?

Hametol krem genel olarak bitkisel ve doğal formülü olan bir üründür. Peki Hametol krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Hametol Cilt Bakım Kremi Nedir?

Türkiye’nin en büyük ilaç şirketlerinden birisi olan Abdi İbrahim tarafından formüle edilen ve satışa sunulan bu krem tamamen bitkisel ve doğal içeriklidir. Bu kremin içinde kimyasal maddeler, koruyucular, alkol ve paraben yoktur. Bu açıdan cilt üzerinde güvenle kullanılabilir. Cildi hasar veren çevresel faktörlere karşı koruyan bu krem, bitkisel formüller ile oluşturulmuştur.

Herkes tarafından kullanılan ve bir hayli popüler olan bu krem, cildi besliyor, koruyor ve cildin canlılığını artırıyor. Üstelik ciltte hücre yenilenmesine yardımcı olduğu için hasar görmüş cildi onarıyor. Bu krem diz, kollar, eller, ayaklar, dirsekler ve yüz bölgesinde cilt bakımı için kullanılabiliyor.

Hametol Krem İçeriği

Tamamen doğal ve bitkisel içeriklerle oluşturulmuş bu kremin içinde allantoin, shea yağı, buğday tohumu yağı, biberiye yağı, yüzde 5 dekspantenol, lanolin, papatya yağı, susam yağı, yüzde 5 hamamelis virginiana ve e vitamini vardır.

Hametol Krem Çeşitleri

Hametol kremin cilt bakım kremi, bebek pişik kremi ve onarıcı bakım kremi olmak üzere üç farklı formu vardır. 

Hametol Onarıcı Bakım Kremi

Bu krem, aktif madde olarak Hamamemlis Virginiana yani cadı fındığı özü içerir. Bu cilt bakım kremi, cilde nem kazandırır. Cildin yumuşak ve pürüzsüz olmasını sağlar. Cildin tahrişlerini ve kızarıklıklarını iyileştirir. Cildi derin bir şekilde onarır. Bu kremin içinde olan provitamin B5 maddesi, cildin elastikiyetini artırır. 

Bu kremin içindeki avokado yağı, susam yağı, E vitamini ve zeytinyağı gibi doğal yağlar cildi aşırı nemlendirir ve cilde nemi hapseder.

Bu krem soğuk, rüzgarlı ve güneşli havalarda hasar gören cildi onarır ve kötü hava koşullarına karşı ciltte bariyer meydana getirir ve korur.  Tüm cilt tiplerinin kullanabileceği bu onarıcı bakım kreminin içinde bulunan biberiye özü cilt çatlaklarını ve pul pul dökülen aşırı kuru ciltleri nemlendirir.

Hametol Bebek Pişik Kremi

Bu bebek pişik kremi, bebeklerde oluşan pişikleri engeller ve halihazırda var olan pişikleri de tedavi eder. Bu bebek pişik kreminin içinde bulunan doğal badem yağı, çinko, zeytinyağı, hamamelis virginiana özü ve provitamin B5 gibi maddeler, bebeklerin çok narin cildini neme doyurur ve cildini besler. Bebek bezlerinden dolayı kapanan cilt gözeneklerinin çok kolay bir biçimde nefes almasına yardımcı olur.

Ayrıca bebeklerin cildinde çok kolay oluşan kızarıklık, kırmızılık ve cilt tahrişlerini iyileştirir. Bebeklerin her zaman ihtiyaç duyduğu nemi sağlayan bu bebek pişik kremi, bebeklerin cildinin ipeksi ve yumuşak olmasına yardımcı olur. Bu kremi, bezi her değiştirirken bebeğinizde kullanabilirsiniz.

Hametol Cilt Bakım Kremi Ne İçin Kullanılır?

Bu cilt bakım kremi cildi yeniler, ciltteki hücreleri tazeler ayrıca cildi harika bir şekilde iyileştirir. Bu cilt bakım kremi olumsuz hava koşullarından etkilenen kurumuş, pul pul dökülen ve güneşten yanmış cildi onarır. Üstelik epilasyon yüzünden oluşan kızarıklıkları, kaşıntıları ve cilt tahrişlerini de iyileştirir. Cilde canlılık kazandırır ve cildi besler. 

Bu cilt bakım kremi çatlamış ve kurumuş dudakları iyileştirir. Dudaklar ve dudak çevresine nem kazandırır ve yumuşatır. Sadece kuruyan dudaklar için değil kurumuş ve çatlamış dizler, ayaklar ve dirsekler için de oldukça etkili bir cilt bakım kremidir.

Hametol Cilt Bakım Kremi Faydaları

Bu cilt bakım krem kuru ciltleri nemlendirmeye fayda sağlar. Çatlamış ve kurumuş dudaklar, dizler, ayaklar, eller, topuklar, dirsekler ve bacaklar için kullanılabilir. 

Bu cilt bakım kremi dövme sonrası meydana gelen iltihaplanmayı engeller ve dövme yapılan bölgeyi iyileştirir. 

Lazer epilasyon sonrası oluşan cilt tahrişini ve kızarıklıkları gideren bu cilt bakım kremi, güneş yanıklarına da iyi gelir. Üstelik emziren annelerin muzdarip olduğu göğüs ucu çatlaklarını da tedavi eder.

Hametol Cilt Bakım Kremi Kullanımı

Bu cilt bakım kremini günde bir ya da iki defa kullanmak gereklidir. Herhangi bir cilt sorununuz olmasa bile genel cilt bakımı için kullanılabilir çünkü bu cilt bakım kremi bitkiseldir. 

Bu kremden daha verimli bir şekilde faydalanmak için, bu kremi temiz cilde günde iki defa olmak üzere üç ay boyunca düzenli bir biçimde kullanmalısınız. Bu kremi dairesel hareketlerle cilde masaj yaparak uygulamalısınız.

Hametol Cilt Bakım Kremi Yan Etkileri Nelerdir?

Bu cilt bakım kremine birçok dermatolojik ve klinik test yapılmıştır. Bu araştırmalar sonucunda herhangi bir yan etkisi olmadığı ortaya çıkmıştır. Bunun nedeni bu cilt bakım kreminin bitkisel ve doğal bir formülü olmasıdır. Fakat yine de kullanmadan önce el bileğinizin iç bölgesine az miktarda kremden sürüp bir gün beklemeniz gerekir. Yama testi sonucunda kolunuzda kızarıklık ya da kaşıntı olmazsa rahat bir şekilde bu cilt bakım kremini kullanabilirsiniz. Bu krem ciltte ve vücutta kesinlikle tüylenmeye sebep olmaz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir