Galaxy S10, Umduğunuzdan Daha Fazla Kameraya Sahip Olacak

Kader, Galaxy Note 9’a karşı acımasız davranıyor. Sahnede geçirdiği zamandan önce bile, önümüzdeki yılki ilk gemilerle spot ışığı çalındı. Sözde katlanabilen Galaxy X’i boşver, Galaxy S10 önümüzdeki aylarda dikkatini çekecek. Samsung‘un onuncu yıldönümü olan Galaxy S modelinin, daha önce hiç görülmeyen beş kameralı kurulum da dahil olmak üzere, herhangi bir Galaxy S modelinde daha önce görülmemiş birçok özelliğe sahip olduğu söylentileri var.

Tabii ki, bu arkasında beş kamera olacak anlamına gelmez. Koreli site The Bell, üç, evet üç, Galaxy S10 modellerinden birinin arkasında üç kameraya sahip olacağına dair söylentileri zaten bildirmişti. 16 megapiksel ultra geniş açılı kamera ile desteklenen 12 megapiksellik bir çift sensör, bir telefoto ve bir geniş açı olacak.

Nashville Chatter Class ayrıca, sitenin Galaxy S10+ için çift ön kameralardan ve “Beyond 2” modelinden bahseder. Bu özellik Samsung için tamamen yeni değil çünkü geçtiğimiz yılın ortalarında Galaxy A8 ve Galaxy A8+’da piyasaya sürüldü. Bu selfie ikilisinin sensörleri üzerinde henüz bir tahmin yok ama Galaxy A8 ve A8+ 16 ve 8 megapiksel bir kamera çiftine sahipti.

Hem bokeh hem de muhtemelen AR’ye (Arttırılmış Gerçeklik) yardımcı olacak çift ön kameralar, muhtemelen üçlü kameralar tarafından gölgelenecek. Huawei eğilimi başlattı ve şu ana kadar tek kullanıcısı, Apple’ın da bu özelliği göz ardı edebileceği yönünde söylentiler var. Ekstra bir kameraya sahip olmanın gerçekten ne kadar yararlı olacağı görülecektir.

Galaxy S10 üçlüsünün farklı parmak izi sensörleri de olacak. 1’in ötesinde ve 2’nci sonrasında, çok gecikmeli ekran içi parmak izi tarayıcısı olacak. Ancak Beyond 0’ın bütçe modeli, Sony’nin ABD Xperia telefonlarına girmeye çalıştığı ve denemediği bir tasarım olan güç düğmesi üzerinde bulunan bir yan parmak tarayıcıya sahip olduğu iddia ediliyor.

Kaynak: https://www.slashgear.com/galaxy-s10-will-have-more-cameras-than-you-might-care-for-09537011/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir