Galaxy Note 20 Serisi, Şimdiye Kadarki En Pahalı Note Serisi Olacak

Samsung, önümüzdeki ay birçok kişinin beklediği Galaxy Note 20 serisini tanıtacak. Şirket en üst seviye serisi olan Note serisi; güçlü işlemci, gelişmiş kameralar ve yüksek yenileme hızına sahip ekran gibi özellikler ile karşımıza çıkacak. Bu üst seviye özellikleri kullanıcılara sunacak Galaxy Note 20 serisi modelleri, fiyatlarıyla da şimdiye kadarki en pahalı Note serisi olacak.

Şirketin yaklaşan modellerine dair şimdiye kadar birçok teknik özellik ve tasarım sızıntısı gerçekleşti. Hatta yakın zamanda Samsung’un kendi internet sitesinde Galaxy Note 20 Ultra modelinin basın renderları yanlışlıkla paylaşıldı ve hemen yayından kaldırıldı. Tüm bunlar gerçekleşirken cihazların fiyatına dair bir bilgi gelmedi. Ancak kısa süre önce Twitter üzerinde @Ricciolo1’in paylaştığı tweette yeni modellerin Samsung tarihinin en pahalı Note serisi olacağı belirtildi.

Twitter üzerinden yapılan bu paylaşımda cihazların fiyatları konusunda herhangi bir sayı paylaşılmamış. Ancak geçtiğimiz sene tanıtılan Galaxy Note 10’un $950’lık bir lansman fiyatına sahip olduğunu göz önünde bulundurursak, Galaxy Note 20 modelinin en az $999 başlangıç fiyatına sahip olmasını bekleyebiliriz. Resmi görselleri kısa süre önce sızdırılan Galaxy Note 20 Ultra’nın ise çok daha yüksek bir fiyat etiketi ile satışa sunulacağı aşikar.

Galaxy Note 20 Serisi Güçlü Yonga Setleriyle Gelecek

Galaxy Note 20 serisindeki modeller, Qualcomm’un Snapdragon 865 yonga setinden biraz da güçlü olan Snapdragon 865+ yonga setinden güç alacak. ABD pazarında bu işlemciler ile satışa sunulacak ancak Avrupa pazarında ve bazı diğer ülkelerde ise Exynos 990’ın gelişmiş versiyonu olan Exynos 992 yonga setiyle gönderilecek. Bu daha gelişmiş yonga setleri, cihazın fiyatı üzerinde de önemli bir etkiye sahip olacaktır.

Samsung, yeni modellerini her sene olduğu gibi bu sene de Ağustos ayında düzenleyeceği bir etkinlikte tanıtmayı planlıyor. Üstelik şirket bu etkinlikte sadece üst seviye Note serisini değil yeni nesil katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Fold 2 ve Galaxy Z Flip’in 5G destekli varyantını da büyük ihtimalle piyasaya sürecek. Galaxy Note 20 serisinden yeni bilgiler geldikçe sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

“Galaxy Note 20 Serisi, Şimdiye Kadarki En Pahalı Note Serisi Olacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir