Galaxy A42 Modeli, Samsung’un En Ucuz 5G Destekli Telefonu Olacak

Galaxy A51 ve Galaxy A71 modelleri, Samsung‘un A serisinde piyasaya sürdüğü ilk 5G destekli modellerdi. Şu anda A51 5G modeli, Güney Koreli teknoloji devinin en uygun fiyatlı 5G’li akıllı telefonu konumundadır. SamMobile tarafından paylaşılan yeni bir rapora göre, Samsung’un 2021 yılında piyasaya süreceği Galaxy A42 5G modeli, şirketin en ucuz 5G akıllı telefonu olacak.

Galaxy A42 5G’nin SM-A426B model numarası ile geleceği söyleniyor. Akıllı telefonun 5G varyantı dışında ayrıca bir 4G varyantı da mevcut olacaktır. SM-A426B model numaralı modelin kesin olarak A42’nin 5G destekli global versiyonuna ait olduğu belirtiliyor.

Galaxy A42, 128GB dahili depolama alanı ile birlikte gelebilir. Bu yılın başlarında resmen tanıtılan Galaxy A41 modeli, 64GB depolama alanı ile tanıtılmıştı. Samsung’un yaklaşan modelinin gri, siyah ve beyaz gibi renk seçeneklerine sahip olacağı söyleniyor. Akıllı telefonun diğer ayrıntıları ise henüz oldukça erken olduğu için belirsizliğini korumaktadır.

Bunun dışında Samsung’un önümüzdeki aylarda birden fazla ürünü piyasaya süreceğini belirtelim. Şirket, Temmuz ayında Galaxy Watch 3 akıllı saatini ve Galaxy Buds Live kablosuz kulaklığını tanıtabilir. Ayrıca bazı söylentiler bu cihazların 22 Temmuz tarihinde resmi olarak piyasaya sürüleceğini iddia ediyor. Yine Temmuz ayında Galaxy Tab S7 amiral gemisi tablet serisini de görebiliriz.

Samsung, 5 Ağustos tarihinde Galaxy Fold 2 katlanabilir akıllı telefon modelini, Galaxy Note 20 serisini ve Galaxy Z Flip 5G modelini duyurmayı planlıyor. Henüz bu ürünlerin bu tarihte tanıtılacağına dair resmi bir duyuru yapılmamış olsa da birçok rapor aynı tarihi işaret etmektedir.

“Galaxy A42 Modeli, Samsung’un En Ucuz 5G Destekli Telefonu Olacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir