Funderyl Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Funderyl krem, antifungal sınıfına ait bir ilaçtır. Peki Funderyl krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Funderyl Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu krem genel olarak cilt üzerinde oluşan maya enfeksiyonlarını, küfleri ve mantar enfeksiyonlarını gideren ve iyileştiren bir ilaçtır. Bu ilaç genel olarak trichophyton rubrum, trichophyton mentagrophytes ve epidermophyton floccosum organizmalarının neden olduğu tinea pedis yani ayak mantarı, tinea cruris kasık mantarı ve tinea corporis yani saçkıran topikal tedavisi için kullanılır.

Funderyl Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem aslında maya, küf ve mantar enfeksiyonlarının giderilmesine ve tedavi edilmesine yardımcı olan bir ilaçtır. Bu krem trichophyton rubrum, trichophyton mentagrophytes, trichophyton tonsurans ve epidermophyton floccosum organizmalarının neden olduğu ayak mantarı olarak bilinen tinea pedis, kasık mantarı olarak bilinen tinea cruris ve saçkıran olarak bilinen tinea corporis topikal tedavisi için sentetik, geniş spektrumlu, antifungal bir ajan ve allilamin türevidir.

Üretici firmanın ürün kullanımı ile ilgili açıklamalarını okuyunuz: https://www.solebio.com.tr/wp-content/uploads/2020/06/FUNDERYL-Krem-k%C3%BCb.pdf

Funderyl Krem Fiyatı

Bu kremin şimdiki fiyatı 41.83 liradır.

Funderyl Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Bu kremi kullanmadan önce bu ilacın etken maddesine veya yardımcı maddelerine karşı alerjiniz varsa veya diğer allilamin antifungallere (örneğin terbinafin) veya başka alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyin. Bu ürün, alerjik reaksiyonlara veya başka sorunlara neden olabilecek aktif olmayan bileşenler içerebilir. Daha fazla ayrıntı için eczacınızla konuşun.
  • Bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza tıbbi geçmişinizi söyleyin.
  • Hamilelik sırasında bu ilaç yalnızca çok fazla ihtiyaç duyulduğu durumlarda kullanılmalıdır. Riskleri ve faydaları doktorunuzla tartışın.
  • Bu ilacın anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Emziriyorsanız meme bölgesine yakın uygulamadan kaçının. Emzirmeden önce doktorunuza danışın.
  • Bu ilacı gözleriniz, burnunuz veya ağzınız ile temas ettirmekten kaçının.
  • Bu kremi, oda sıcaklığında ısı ve nemden uzak bir şekilde saklayın.

Funderyl Krem Nasıl Kullanılır?

Reçete etiketinizdeki tüm talimatları izleyin. Bu ilacı daha büyük veya daha küçük miktarlarda veya önerilenden daha uzun süre kullanmayın. Bu ilacı kullanmadan önce ve sonra ellerinizi yıkayın. Etkilenen alanı temizleyin ve kurulayın. Belirtilen süreye göre bu kremi günde bir kez veya günde iki kez uygulayın.

Bu ilacı tam öngörülen süre boyunca kullanın. Enfeksiyon tamamen temizlenmeden belirtileriniz düzelebilir. Dozları atlamak, bu kreme dirençli başka enfeksiyon riskinizi de artırabilir. Enfeksiyon dört hafta içinde geçmezse veya daha da kötüye gidiyorsa, doktorunuza görünün.

Doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe, etkilenen bölgede hava dolaşımına izin vermeyen bandaj veya pansuman (tıkayıcı pansuman) kullanmayın. Giysileri korumak için hafif bir pamuklu gazlı bez kullanılabilir.

Funderyl Krem Genital Bölgede Kullanılır Mı?

Bu kremi genital bölgede doktor kontrolünde kullanmalısınız.

Funderyl Krem Gebelik Kategorisi Nedir?

Bu kremin gebelik kategorisi B’dir.

Funderyl Krem Hamilelikte Kullanılır Mı?

Bu kremi hamilelik döneminde doktor kontrolünde kullanmalısınız.

Funderyl Krem Bebeklerde Kullanımı Nasıldır?

Bu kremi bebeklerde kullanmayın.

Funderyl Krem Yan Etkileri

Bu kremin uygulama yerinde yanma, batma, tahriş, kızarıklık, kuru cilt veya kaşıntı meydana gelebilir. Bu etkilerden herhangi biri devam ederse veya kötüleşirse, derhal doktorunuza veya eczacınıza bildirin. Doktorunuzun, size yararının yan etki riskinden daha büyük olduğuna karar verdiği için bu ilacı reçete ettiğini unutmayın. 

Bu ilacı kullanan birçok kişinin ciddi yan etkileri yoktur, bu ilaca karşı çok ciddi bir alerjik reaksiyon nadirdir. Bununla birlikte, kızarıklık, kaşıntı, yüzde, dilde, dudaklarda ve boğazda şişme, şiddetli baş dönmesi ve nefes almada güçlük gibi ciddi bir alerjik reaksiyonun herhangi bir semptomunu fark ederseniz derhal tıbbi yardım isteyin. Yukarıda listelenmeyen diğer etkileri fark ederseniz, doktorunuza veya eczacınıza başvurun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir