Ex-Lovir Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Ex-Lovir krem genel olarak antiviral adı verilen ilaç sınıfına ait bir üründür. Peki Ex-Lovir krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Ex-Lovir Krem Nedir?

Bu krem, antiviraller adı verilen ilaç ailesine aittir. Antiviraller, virüslerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılır. Genellikle yalnızca bir tür veya grup virüs enfeksiyonu için çalışırlar.

Topikal kullanılan bu krem, ağız çevresindeki herpes simpleks virüsü enfeksiyonlarının (uçuk) semptomlarını tedavi etmek için kullanılır. Bu krem, herpes simpleksi iyileştirmese de ağrıyı ve rahatsızlığı gidermeye yardımcı olabilir ve yaraların daha hızlı iyileşmesine yardımcı olabilir. Bu krem sadece doktorunuzun reçetesiyle alınabilir.

Ex-Lovir Krem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 16.43 liradır.

Ex-Lovir Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem, yetişkinlerde ve on iki yaş ve üstü çocuklarda nükseden herpes labialis (uçuk) tedavisinde kullanılan bir nükleosit analog HSV DNA polimeraz inhibitörüdür. Bu krem, çeşitli herpes virüs enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılan guanin analogu antiviral bir ilaçtır. Düşük toksisite ve iyi seçicilik sergileyen bir nükleosit analoğudur.

Eski Lovir Krem Faydaları

Bu krem, antiviral bir ilaçtır. Uçuk ve genital herpes dahil herpes virüsünün (herpes simpleks) neden olduğu enfeksiyonları tedavi eder. Doktorunuz daha önce geçirdiyseniz veya bağışıklık sisteminiz zayıfsa, bu enfeksiyonlara yakalanmanızı önlemek için bu kremi reçete edebilir. Su çiçeği ve zona tedavisinde de kullanılır. Bazen enjeksiyonla verilir ancak bu genellikle sadece hastanede yapılır. Bu krem reçeteyle satılır. Bu uçuk kremini çoğu eczaneden reçetesiz satın alabilirsiniz.

Ex-Lovir Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

 • İlk enfeksiyon belirtilerini görür görmez bu kremi kullanmaya başlayın.
 • Çoğu enfeksiyon için, birkaç gün bu kremi kullandıktan sonra kendinizi daha iyi hissetmeye başlamalısınız.
 • Bu kremin yaygın yan etkiler arasında baş ağrısı, baş dönmesi ve hasta hissetme veya hasta olma yer alır.
 • Bu kremi kullanmadan önce ve sonra ellerinizi yıkayın.
 • Bu krem çoğu yetişkin ve çocuk tarafından kullanılabilir.
 • Bu krem bazı insanlar için uygun değildir.
 • Bu kremin sizin için güvenli olduğundan emin olmak için doktorunuza söyleyin.
 • Bu kremi kullanmadan önce geçmişte bu kremin etken maddesine, yardımcı maddelerine karşı alerjik reaksiyonunuz varsa veya başka bir ilaca alerjik reaksiyon geçirdiyseniz doktorunuza söyleyin.
 • Bu kremi kullanmadan önce böbrek problemleriniz varsa doktorunuza belirtin.
 • Bu kremi kullanmadan önce altmış beş yaşın üzerinde iseniz doktorunuza danışın.
 • Bu kremi kullanmadan önce hamileyseniz, hamile kalmaya çalışıyorsanız veya emziriyorsınız doktorunuza söyleyin.
 • Bağışıklık sisteminiz zayıflamışsa (örneğin, HIV veya AIDS hastasıysanız veya kemik iliği nakli geçirdiyseniz), sizin için en iyi ilaç türü hakkında doktorunuzla konuşun. Krem yerine tablet önerebilirler.
 • İlk enfeksiyon belirtileri görülür görülmez bu ilacı kullanmaya başlamak önemlidir. Uçuk genellikle karıncalanma, kaşıntı veya yanma hissiyle başlar.

Ex-Lovir Krem Nasıl Kullanılır?

Bu kremi doktorunuzun belirttiği şekilde kullanın. Kesin dozlama talimatları için ilacın üzerindeki etiketi kontrol edin. Uçuk lezyonları veya belirtileri (karıncalanma, kızarıklık, kaşıntı veya şişlik) ortaya çıktığı anda tedaviye başlayın.

Bu kremi kullanmadan önce ellerinizi yıkayın, yüzünüzü temizleyin ve hafifçe vurarak kurulayın. Uçuklar ortaya çıkmadan önce sadece uçuktaki karıncalanma bölgesini (veya diğer semptomları) kaplayacak kadar bu kremi uygulayın. Krem kaybolana kadar ovalayın. Bu kremi kullandıktan hemen sonra ellerinizi sabun ve suyla yıkayın.

Enfeksiyonunuzu tamamen temizlemek için bu kremi dört gün boyunca iki saatte bir uygulayın. Tam tedavi süreci için bu kremi belirtilen süre boyunca kullanın. Belirtileriniz birkaç gün içinde düzelse bile kullanmaya devam edin.

Bu kremin bir dozunu kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede kullanın. Bir sonraki dozunuzun zamanı gelmişse, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza geri dönün. Aynı anda iki doz kullanmayın. Bu kremi nasıl kullanacağınızla ilgili tüm sorularınızı sağlık uzmanınıza veya doktorunuza sorun.

Ex-Lovir Krem Yan Etkileri

Uçuk kremi genellikle çok güvenlidir ve yüz kişiden birisi herhangi bir yan etki yaşar. İlacı kullanmaya devam edin ancak kremi uyguladıktan sonra kısa bir süre yanma hissi veya batma hissi, kaşıntılı, kuru veya pul pul cilt, ciddi alerjik reaksiyon gibi yaygın olmayan yan etkiler sizi rahatsız ediyorsa veya geçmezse doktorunuzla veya eczacınızla konuşun. Nadir durumlarda bu krem ciddi bir alerjik reaksiyona (anafilaksi) neden olabilir. Bu durumda acil olarak doktorunuza başvurun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir