Ereksiyon Sorunu Nasıl Çözülür Ve Mutluluk Çubuğu

Sağlıklı bir cinsel ilişki yaşanabilmesi için penisin sertleşmesi gerekir. Sertleşme yaşayamayan erkekler için yapay penis yerleştirme operasyonuna penis protezi denilmektedir.

 Diğer ismi mutluluk çubuğu olan penis protezi, sağlıklı bir cinsel hayat için uygulanabilecek son tedavi seçeneğidir. Sertleşmiş toplumda yaklaşık olarak % 25 oranında görülmektedir. Bazı vakalar ise ağır olmaktadır ve bu vakaların oranı ’a ulaşmaktadır.

 Sertleşme sorununun altında organik ya da psikolojik nedenler yatabilmektedir. Eğer sertleşme sorunu organik bir nedenle yaşanıyorsa, yavaş yavaş başlamaktadır. Zamanla bu sorun ilerlemektedir.

 Sertleşme sorunu altında psikolojik bir sebep yatıyorsa ani şekilde başlamaktadır. Bu sorun zamanla kendiliğinden düzelmektedir.

 Ereksiyon Problemine Neden Olan Faktörler Nelerdir?

 Penisin sertleşmemesi birbirinden farklı nedeni olabilmektedir. Bu nedenler arasında şeker hastalığı, hipertansiyon, kronik böbrek yetmezliği hastalıkları vardır. Ya da tiroid bozukluğu, prostat kanseri, Radikal sistektomi ameliyatları, rektum gibi hastalıklar da olabilmektedir.

 Hastalıklar dışında bazı faktörler de ereksiyon sorunu olabilmektedir. Sigara kullanılması, aşırı kilo, uyku apnesi, trafik kazaları da serleşme sorununa olabilmektedir.

 Penil Protez Cerrahisi Nasıl Olur?

 Penil protez cerrahisi birkaç saat içinde gerçekleşen bir operasyondur. Normal erkeklerde penisin sertleşmesi, peniste yer alan kanallara kan gitmesi ile olmaktadır. Ancak bazı erkekler de bu kanallara kan gitmediği için sertleşme yaşanmamaktadır.

 Bu da ereksiyon sorunu nasıl çözülür sorusuna cevap aranmasına neden olmaktadır. Penil protez cerrahisi ile penisteki boşluklara protez yerleştirilir. Penisin gerekli sertliği kazanması sağlanır. Mutluluk çubuğu tedavisi için öncelikle hastanın geçmişi incelenmelidir.

 Hastanın hikayesine göre penil protezine uygun olup olmadığına karar verilmelidir. İlk olarak ilaç tedavisi uygulanır. Eğer hasta buna cevap vermiyorsa penil protez düşünülmelidir.

 Mutluluk çubuğu operasyonuna girecek hastaların üroloji uzmanı tarafından da muayene edilmesi gerekir. Cerrahi bir operasyon olduğu için ağrılı olabilmektedir.

 Penil Protez Sonrası Cinsel İlişki

 Cinsel ilişki sırasında penisin sertleşmemesi partnerler için mutsuzluk kaynağı olmaktadır. Bu sorunun aşılması için uygulanan tedavi yöntemlerinden en kalıcı olanı mutluluk çubuğu operasyonudur.

 Bu operasyon sırasında penis içerisine penis protezi yerleştirilir. Mutluluk çubuğu çoğu zaman silikondan oluşmaktadır. Peniste yer alan ve süngerimsi olan iki tane hazne boşaltılır. Bunun içerisine mutluluk çubukları yerleştirilir.

 Penis protezlerinde iki model söz konusudur. Bunlardan birincisi bükülme özelliğine sahiptir. Diğer model ise içine su doldurularak sert bir görünümün elde edildiği modeldir.

 Bükülebilir protez penis ilişki sırasında elle bükülmeye gerektirir. Bükülme sağlanarak cinsel ilişki yaşanmaktadır. Şişirilebilir modelde ise protez, mekanizması sayesinde sertleşmektedir. Cinsel ilişki sırasında partnerler zevk alarak ilişki yaşamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir