Dermatix Silikon Jel Ne İşe Yarar?

Dermatix silikon jel krem genel olarak farklı cilt hastalıklarını tedavi eden bir üründür. Peki Dermatix silikon jel nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Dermatix Silikon Jel Nedir?

Bu jel krem, hipertrofik ve keloid skarların yanık, travma, cerrahi, lazer aşınması, kimyasal soyulmalar ve diğer travmalardan korunması ve yönetimi için kullanılan bir topikal silikon jeldir.

Bu jel krem, diğer silikon formülasyonlarına göre benzersiz avantajları olan şeffaf, kendi kendine kuruyan bir silikon jeldir. Hipertrofik ve keloid skarların tedavisinde ve önlenmesinde etkili bir silikon jel kremdir.

Dermatix Silikon Jel Fiyatı 

Bu silikon jel kremin güncel fiyatı 82 lira ile 114 lira arasında değişir. Farklı internet sitelerinde bu silikon jel kremin birbirinden farklı fiyatları vardır.

Dermatix Silikon Jel Ne İşe Yarar?

Bu silikon jel krem, cildin nem dengesini korurken ameliyat, yanıklar ve diğer yaralanmalardan kaynaklanan yaralı cilt yüzeylerini yönetmeye yardımcı olan şeffaf, kendi kendine kuruyan bir topikal bir üründür. Bu kremin yara izlerini düzleştirdiği, yumuşattığı ve pürüzsüzleştirdiği, yara izlerinin kaşıntı ve rahatsızlığını azalttığı ve yara izleriyle ilişkili renk değişimini azalttığı kanıtlanmıştır. 

Bu silikon jel krem, yüz, eklemler ve kaslar dahil olmak üzere cildin tüm bölgelerine kolayca uygulanır ve görünmez bir tabaka oluşturmak için hızla kurur. Bu topikal silikon jel tabakasıyla aynı temel uzun zincirli polimerler kullanılarak geliştirilmiştir ancak bir tüp içinde mevcuttur. Bu silikon jel krem, silikon dioksit içeren bir ilaçtır. 

Bu silikon jel krem, yara iyileştikten ve cilt yüzeyi sağlam olduktan sonra yara izlerinin tedavisinde, genel cerrahi prosedürler, travma yaraları ve yanıklardan kaynaklanan keloid ve hipertrofik skarlar şeklinde skar oluşumunun önlenmesinde kullanılır.

Dermatix Silikon Jel Faydaları

Bu silikon jel krem, yara iyileştikten ve cilt yüzeyi sağlam olduktan sonra yara izlerinin tedavisinde, genel cerrahi prosedürler, ameliyat yaraları, travma yaraları ve cilt yanıklarından kaynaklanan keloid ve hipertrofik skarlar şeklinde yara oluşumunun önlenmesinde kullanılır.

Bu silikon jel krem, ciltte çok hızlı bir biçimde kurur, rahat ve kolay bir biçimde kullanılır. Hassas ciltler, çocuklar ve yüksek yara izi riski olan hastalarda kullanılabilir. Bu silikon jel krem, cildin nem dengesini korur ve cilde elastik koruma sağlar. Bu silikon jel krem, yüz ve eklemler de dahil olmak üzere cildin çoğu bölgesi için idealdir.

Dermatix Silikon Jel Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Bu silikon jel krem açık yaralara, henüz iyileşmeyen ağrılı yaralara veya ıslak yaralara uygulanmamalıdır.
  • Bu silikon jel krem ağır hasarlı ve aşırı tahriş olmuş cilde kesinlikle uygulamayın.
  • Bu silikon jel kremin etken maddesine ve yardımcı maddelerine karşı alerjik reaksiyonunuz varsa bu kremi kullanmayın.
  • Bu jel krem, mukoza zarlarıyla temas edecek şekilde uygulanmamalı veya göze çok yakın uygulanmamalıdır.
  • Bu silikon jel krem doktor tavsiyesi olmadan diğer cilt kremleri ile aynı anda kullanılmamalıdır.
  • Hamilelik döneminde bu kremi doktorunuza danışmadan kesinlikle uygulamayın.
  • Emzirme döneminde bu kremi doktorunuza danışmadan kesinlikle uygulamayın.

Dermatix Silikon Jel Nasıl Kullanılır?

Çalışmalar, silikonun yara ile sürekli temas halinde olması durumunda en etkili şekilde çalıştığını göstermiştir. Bu nedenle, bu silikon jeli sabah ve gece günlük rutininizin bir parçası olarak günde iki kez ve iki ay boyunca kullanmanız gerekir. Daha fazla fayda sağlamak için uzun süreli kullanmanız gerekir.

Bu silikon jelin tüp kapağını çıkarın ve ucu kesin. Etkilenen bölgeyi yıkayın ve nazikçe kurulayın çünkü bu krem yalnızca temiz ve kuru cilde uygulanmalıdır. Küçük bir miktar bu jelden alın ve nazikçe yaraya masaj yapın. Çok fazla bu silikon jeli uygularsanız, giysilerin lekelenmesini önlemek için fazlalıkları bir mendille nazikçe silin. Dermatix jel kuruduktan sonra kozmetik allık ile kaplanabilir. 

Dermatix Silikon Jel Nereden Alınır?

Bu kremi internet sitelerinden satın alabilirsiniz.

Dermatix Silikon Jel Yan Etkileri 

Bu silikon jel krem genellikle tahrişe, kızarıklığa veya ağrıya neden olmaz. Herhangi bir yan etki meydana gelirse, hemen eczacıya veya doktora başvurun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir