Corbinal Krem Ne İşe Yarar?

Corbinal krem genel olarak ciltteki mantar enfeksiyonlarını tedavi eden bir üründür. Peki Corbinal krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Corbinal Krem Nedir?

Bu krem, mantarın neden olduğu deri hastalıklarını ve deri enfeksiyonlarını tedavi etmek için etkili bir şekilde kullanılır. Bu krem genel olarak mantarı öldürerek veya büyümesini engelleyerek çalışır. Bu krem saçkıran (tinea corporis), ayak mantarı (tinea pedis), kasık mantarı (tinea cruris), tinea versicolor ve derinin maya enfeksiyonlarını (kutanöz kandidiyazis) tedavi etmek için cilde uygulanır.

Corbinal Krem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 16.72 TL’dir.

Corbinal Krem Ne İşe Yarar?

Trichophyton (örn., T. rubrum, T. mentagrophytes, T. verrucosum, T. violaceum), M. canis ve E. floccosum gibi dermatofitlerin neden olduğu deri ve tırnak mantar enfeksiyonlarının tedavisi için uygulanan bir kremdir.

Dermatofit mantarlarının neden olduğu onikomikoz (tırnağın mantar enfeksiyonu) tedavisinde kullanılır. Enfeksiyonun yeri, ciddiyeti veya boyutu nedeniyle oral tedavinin uygun olduğu düşünüldüğünde, Corbinal tabletleri tineal deri enfeksiyonlarının (tinea corporis, tinea cruris ve tinea pedis) tedavisinde de uygulanabilir.

Corbinal Krem Faydaları

Bu ilaç, saçkıran, ayak mantarı ve kasık mantarı gibi çeşitli mantar cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Bu ilaç aynı zamanda boyun, göğüs, kollar veya bacakların cildinin renginin açılmasına veya koyulaşmasına neden olan bir mantar enfeksiyonu olan pityriasis (tinea versicolor) olarak bilinen bir cilt durumunu iyileştirmek için de kullanılır. Bu krem genel olarak mantarın büyümesini engelleyerek çalışan bir antifungal ilaçtır.

Corbinal Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

 • Bu kremi doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın. Kesin dozlama talimatları için ilacın üzerindeki etiketi kontrol edin.
 • Bu kremin etken maddesine ve yardımcı maddelerine karşı alerjiniz varsa bu kremi kesinlikle kullanmayın.
 • Bu kremi için ekstra bir hasta broşürü mevcuttur. Bu bilgilerle ilgili sorularınız varsa eczacınızla konuşun.
 • Cildinizdeki enfeksiyonu tamamen temizlemek için, tüm tedavi süreci boyunca genellikle iki hafta boyunca bu kremi mutlaka düzenli olarak kullanın. Bu kremi kullanmaya başladıktan sonra birkaç gün içinde daha iyi hissetseniz bile kullanmaya devam edin.
 • Bu kremin bir dozunu sürmeyi kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede uygulayın. Bir sonraki dozunuz için neredeyse zamanı gelmişse, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza geri dönün. Aynı anda iki doz kesinlikle kullanmayın.
 • Bu kremin nasıl kullanılacağı ile ilgili olabilecek tüm sorularınızı sağlık uzmanınıza sorun.
 • İlacı gözler, burun veya ağız içinde veya vajinanın içinde kullanmayın. İlacı bu bölgelerde alırsanız bol su ile yıkayın.
 • Doktorunuz tarafından talimat verilmediği sürece etkilenen alanı sarmayın, örtmeyin veya bandajlamayın.
 • Bu ilacı doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe saç derisi veya tırnaklarda kullanmayın.
 • Bu ilacın sprey şeklini yüzünüzde kullanmayın.
 • Bu kremin dozajı ve tedavi süresi, tedavi edilen enfeksiyonun türüne bağlıdır.
 • Bu kremi daha sık uygulamayın veya belirtilenden daha uzun süre kullanmayın. Bu, yan etki riskini artırabilir.

Corbinal Krem Nasıl Kullanılır?

Bu ilacı sadece cilt üzerinde kullanın. Tedavi edilecek alanı temizleyin ve iyice kurulayın. Etkilenen bölgedeki cildi ıslatmaya yetecek kadar ilacı, genellikle ürün paketinde belirtildiği gibi günde bir veya iki kez uygulayın. Herhangi bir bilgiden emin değilseniz, doktorunuza veya eczacınıza danışın. Doktorunuz bu ilacı size reçete etmişse, belirtilen şekilde kullanın. Tedavi edilen alan eller değilse kullandıktan sonra ellerinizi yıkayın. 

Bu kremden en iyi şekilde yararlanmak için bu ilacı düzenli olarak kullanın. Hatırlamanıza yardımcı olmak için, onu her gün aynı saatte kullanın.

Belirtiler birkaç gün sonra kaybolsa bile, bu ilacı tam tedavi süresi bitene kadar belirtilen şekilde kullanmaya devam edin. İlacın çok erken kesilmesi enfeksiyonun tekrar etmesine neden olabilir.

İlacı belirtilen şekilde bıraktıktan sonra durumunuz iyileşmeye devam edebilir. Durumunuz bir haftalık tedaviden sonra kötüleşirse veya düzelmezse doktorunuzu bilgilendirin.

Corbinal Krem Yan Etkileri

Uygulama yerinde yanma, tahriş veya kaşıntı gibi yan etkiler meydana gelebilir. Bu etkilerden herhangi biri devam ederse veya kötüleşirse, derhal doktorunuza veya eczacınıza bildirin.

Doktorunuz sizi bu ilacı kullanmaya yönlendirdiyse, size sağlayacağı yararın yan etki riskinden daha büyük olduğuna karar verdiğini unutmayın. Bu ilacı kullanan birçok kişinin ciddi yan etkileri yoktur.

Uygulama yerinde kabarcıklanma, şişme ve sızma gibi beklenmedik ancak ciddi yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuza söyleyin.

Bu ilaca çok ciddi bir alerjik reaksiyon nadirdir. Bununla birlikte, kızarıklık, kaşıntı, özellikle yüz, dil, dudak ve boğaz bölgesinde şişlik, şiddetli baş dönmesi, nefes darlığı gibi ciddi bir alerjik reaksiyon belirtilerinden herhangi birini fark ederseniz derhal tıbbi yardım isteyin. 

Bu, olası yan etkilerin tam listesi değildir. Yukarıda listelenmeyen diğer etkileri fark ederseniz, doktorunuza veya eczacınıza danışın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir