Clindoxyl Jel Krem Ne İşe Yarar?

Clindoxyl jel krem pek çok insanın muzdarip olduğu sivilcelerin ve aknelerin tedavisinde kullanılan bir ilaç türüdür. Peki Clindoxyl jel krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Clindoxyl Jel Krem Nedir?

Bu jel krem, akne tedavisinde kullanılan ilaçların bir kombinasyonudur. Sivilceye neden olan bakterileri öldürür. Aynı zamanda ciltteki yağ üretimini azaltır ve cildi yeniler. Ciltteki siyah noktaların ve beyaz noktaların da giderilmesi için uygulanır.

Bu jel krem, doktorunuzun önerdiği doz ve sürede kullanılmalıdır. Sadece harici kullanım içindir. Bu ilacı kullanmadan önce ellerinizi yıkayın. Sadece cildin etkilenen bölgelerine uygulayın. Kullanmadan önce etiketin talimatlar için kontrol edilmesi önerilir. En yaygın yan etkiler cilt soyulması, kızarıklık, kuru cilt ve uygulama bölgesinde yanma ve histir.

Bu yan etki daha uzun bir süre devam ederse, doktorunuzu bilgilendirin. Kazara bu ilaç gözlerinize, kulaklarınıza, burnunuza veya ağzınıza girerse hemen su ile durulayın. Tedavi edilen ciltte koyulaşma veya renk değişikliği veya ciddi yanma hissi fark ederseniz doktorunuzu bilgilendirin.

Bu ilaçtan bilinen alerjiniz varsa doktorunuzu bilgilendirin. Hamileyseniz veya başka bir durumunuz varsa, lütfen doktorunuzu bilgilendirin. Bu ilaç emziren annelerde güvenlidir.

Clindoxyl Jel Krem Fiyatları

Bu jel kremin şimdiki fiyatı 50.34 liradır.

Clindoxyl Jel Krem Ne İşe Yarar?

Klindamisin, eritromisin ve benzoil peroksit gibi topikal ajanlar, son yirmi yıldır akne vulgaris tedavisinde ana dayanak noktası olmuştur. Önceki çalışmalar, eritromisin ve benzoil peroksit kombinasyonunun tek başına kullanılan ajanlardan daha etkili olduğunu göstermiştir. Bu yazıda, verilen klindamisin fosfat ve benzoil peroksit kombinasyonu olan bu jel krem için önemli çalışmalar gözden geçirilmiştir. Bu jel krem kullanıma hazır bir tüpte gelir bu nedenle birleştirme gerekli değildir.

Bu jel krem komedonlar, siyah noktalar ve papülopüstüller ile karakterize edilen orta akne vulgarisin topikal tedavisinde endikedir.

Bu ürün, klindamisin, lincomycin, benzoil peroksit veya preparatın başka bir bileşenini içeren ürünlere aşırı duyarlılık öyküsü olan hastalarda kontrendikedir. Göreceli kontrendikasyonlar ayrıca bölgesel enterit, ülseratif kolit veya antibiyotikle ilişkili kolit öyküsü içerir.

Clindoxyl Jel Krem Faydaları

Bu jel krem için terapötik endikasyonlar arasında akne vulgaris, derideki bakteriyel papüler püskürmeler, siyah noktalar ve beyaz noktalar bulunur. Burada belirtilmeyen diğer bakteriyel cilt sorunları da bu jel krem kullanılarak tedavi edilebilir. İlaç bir dermatoloğa danışmadan kullanılmamalıdır.

Clindoxyl Jel Krem Kullanmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

  • Bu jel krem güçlü bir antibiyotiktir ve kullanımı bazı önemli talimatlarla kısıtlanmıştır. Bu talimatlardan bazıları aşağıda belirtilmiştir.
  • Bu jel krem kesinlikle harici kullanım içindir ve yutulmamalı veya mukozaya uygulanmamalıdır.
  • Bu jel krem hastanın gözler, ağız, burun ya da kulak ile temas ederse, bu bölgeleri yıkamak için bol miktarda soğuk su kullanılmalıdır. Gözlerde bir miktar tahriş devam edebilir.
  • Clindoxyl, bir çocuk doktoruna danışmadan on iki yaşın altındaki çocuklar için kullanılmamalıdır.
  • Klindamisine alerjisi olan hastalar bu jel kremi kullanmamalıdır.
  • Kadınlar, bu jel kremin uygulandığı cilde makyaj yapmamalıdır.
  • Bu jel krem, yanmış, çürük veya yaralı cilt üzerinde kullanılmamalıdır.
  • Hastalar yukarıda belirtilen ve doktorların bu jel krem kullanımı hakkında tavsiye ettikleri diğer talimatları izlemelidir. Bu, zararlı ilaç reaksiyonlarından kaçınmaya yardımcı olacaktır.

Clindoxyl Jel Krem Kullanımı Nasıldır?

Bu jel krem iki ilacın bir kombinasyonudur. Sivilceleri ve akneleri cilde nüfuz ederek ve akne oluşumuna neden olan bakterileri öldürerek tedavi eden benzoyl peroksit ve klindamisin içerir. Benzoil peroksit ayrıca ciltteki yağ üretimini azaltır, cildi yeniler ve tıkanmış gözenekleri temizler. Üstelik ciltteki siyah noktaların ve beyaz noktaların giderilmesini sağlar.

Bu ilaç sadece harici kullanım içindir. Doktorunuzun önerdiği doz ve sürede kullanın. Kullanmadan önce etiketteki talimatları mutlaka okuyun. Etkilenen bölgeyi temizleyin ve kurulayın ve jeli ince bir tabaka halinde uygulayın. Eller etkilenen bölge değilse, uyguladıktan sonra ellerinizi sabun ve suyla yıkayın.

Clindoxyl Jel Krem Ciltte Ne Kadar Süre Kalmalıdır?

Bu jel kremi temiz cildinize uyguladıktan sonra en az bir saat bekletmelisiniz. İsterseniz üç saat kadar bekletebilirsiniz. Fakat mutlaka bu jel kremi kullandıktan sonra ellerinizi yıkamalısınız.

Clindoxyl Jel Kremin Yan Etkileri

Bu jel krem makul bir şekilde kullanılmalıdır aksi takdirde yan etkiler geliştirme eğilimi gösterebilir. Bu yan etkiler arasında cilt döküntüsü, kaşıntı, kurdeşen ve deride kızarıklık vardır.

Hastalar, bu jel kremi kullandıktan sonra başka herhangi bir yan etki yaşarlarsa derhal bir dermatoloğa bilgi vermeli ve derhal doktora başvurmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir