Çamaşır Makinesi Çalışırken Neden Sürtünme Sesi Gelir? Çamaşır Makinesi Gürültülü Çalışma Sorunu Nasıl Çözülür?

Yüksek devir hızında dönüş gerçekleştirerek, çamaşırların 100% hijyenik hale getirilmesini sağlayan çamaşır makineleri ayrıca çamaşırlardaki tüm suyu da sıkabilmektedir. Bunu sağlayabilmek için günümüzde piyasada bulunan Arçelik çamaşır makinesi modellerinde yüksek bir motor gücü ve devir hızı kapasitesi bulunmaktadır. Bu denli yüksek bir devir hızı potansiyeli ise çamaşır makinelerinde ciddi bir etkileşimin söz konusu olmasına neden olur. Dolayısı ile yüksek devir hızlarında dönüş yapan çamaşır makinesi kazanında veya makinenin bulunduğu zemindeki sorunlarda sarsıntılar ortaya çıkabilmektedir. Bu tip sarsıntılarda sürtünmelere neden olarak, makine çalışırken fazla ses çıkmasına neden olur. Teknik olarak bu seslerin tam olarak neden meydana geldiğini belirleme şansının tüketici açısından mümkün olmamasından hem tespiti hem de çözümü için Ümraniye Bosch Servisi hizmetlerine başvuruda bulunulmalıdır.

Çamaşır Makinesinden Neden Sürtünme Sesi Gelir?

Çamaşır makinesinde sürtünme sesi gelmemesi gereken en temel seslerden birisidir. Çünkü çamaşır makinesinin yıkama programı devam ederken, sürtünme sesi ve buna bağlı aşırı gürültülü sesler gelmesi makine kazanının olmaması gereken şekilde bir yerler ile temas etmekte olduğunu göstermektedir. Çamaşır makinesinin çalışması sırasında böyle bir ses alınması durumunda profesyonel Çekmeköy Bosch Servisi hizmetlerinden vakit kaybetmeden destek alınmalıdır. Çünkü çamaşır makinesinin yay sisteminde ve amortisörlerinde teknik bir arıza meydana gelmiştir. Böyle bir durumda kazanın yüksek devir hızındaki dönüşü söz konusu parçalar tarafından karşılanamadığından makine kazanı riskli bir şekilde sağa sola veya aşağı yukarı yönde sallanıyor ve bu nedenle bir yerlere temas ediyor olabilir.

Çamaşır Makinesindeki Sürtünme Sesi Nasıl Önlenir?

Çamaşır makinesi kazanının dönüş sırasında bir yerlere değdiğine işaret eden bu sorunun neden olduğunu belirlemek olası güvenlik risklerini ortadan kaldırmak açısından çok önemlidir. Maltepe Bosch Servisi uzman teknikerleri böyle bir durumda çamaşır makinesinin kazan yaylarını ve yanı sıra kazan amortisörlerini kontrol etmektedir. Bunun için makinenin iç aksamı açılarak, teknik kapsamda gerekli kontrolleri sağlamaktadır. Bu şekilde yapılan uzmanların kontrollerinde bu parçalardan hangisi arızalanmış ise doğrudan yenisiyle değiştirilmektedir. Bu şekilde en yüksek devir hızında dönüş gerçekleştiren kazanın oluşturduğu ivme ve basıncın dinamik biçimde karşılanması sağlanır. Dolayısıyla çamaşır makinesi çalışırken sürtünme sesi oluşması gibi problemler tamamen ortadan kaldırılabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir