Buzdolabı Neden Sürekli Çalışır? Buzdolabının Sürekli Çalışması Normal Mi?

Çalışma prensibi gereğince buzdolabı sistemleri, bir süre çalıştıktan sonra bekleme moduna geçmeyi sağlar. Bu şekilde buzdolabının içinde belirlenen sıcaklık değerleri yakalandıktan sonra buzdolabı çalışmayı sonlandırır. Termostat vasıtasıyla sıcaklık değerinde bir yükseliş algıladığında otomatik olarak tekrar devreye girer ve ideal sıcaklık değerlerine düşüşü sağlar ve yeniden devreden çıkar. Son derece olağan olan bu çalışma durumu sürekliliğe dönüşür ise cihazınızda arıza vardır. Yani buzdolabı sürekli çalışıyor ise teknik bir arızası söz konusudur. Buzdolabınızın sürekli çalışması hem buzdolabınıza zarar verir hem aşırı soğutmaya neden olur hem de elektrik tüketimini gereksiz şekilde arttırır. Bu yüzden Koşuyolu Arçelik Servisi merkezimize vakit kaybetmeden başvurarak, çözüm için kurumsal ve profesyonel hizmet almanızı öneririz.

Buzdolabı Neden Sürekli Çalışır?

Buzdolabınızın teknik aksamında ortaya çıkan arızalar vesilesiyle sürekli çalışmaya başlar. Buzdolabınızın devreden hiç çıkamamasına neden olan bu sorun, göz ardı edildiği takdirde çok ciddi zararlara mal olabilmektedir. Özellikle sürekli çalışmak, buzdolabı motoru üzerinde aşırı yük ve ısınmaya neden olur. Bu bile başlı başına ilerleyen zamanlarda çok daha komplike ve çok daha maliyetli arızalarla karşı karşıya kalmanıza neden olur.

Buzdolabınızı çok sık açmanız böyle bir durumla karşılamanıza neden olur. Aşırı sıcak yiyecekleri buzdolabına koyduğunuzda da sürekli çalışma yapar. Buzdolabınızın termostat, motor, elektronik kart devresi, kapı ve kapı contası bileşenlerinde meydana gelen arızalar, içerisindeki soğukluk dengesini iyi bir şekilde muhafaza edememesine neden olur. Bunun sonucunda da buzdolabınız sürekli çalışma gerçekleştirir. Sorunun kaynağını tespit etmek ve hemen çözümünü sağlamak için 7/24 uluslararası standartta beyaz eşya servisi hizmeti sunan ÇekmeköySamsung Servisi    firmamıza başvuru yapabilirsiniz.

Buzdolabının Sürekli Çalışması Nasıl Engellenir?

Buzdolabınız devamlı çalışmaya başladıysa ve bu genel kullanıcı hatalarından kaynaklı değil ise çözüm ancak profesyonel servis hizmetiyle sağlanabilir. Çünkü buzdolabınızın iç aksamına ulaşılarak, kontrollerin yapılması gerekiyor. Termsotat, kapı ve kapın contası, elektronik kart ve motor gibi bileşenler Bostancı Samsung Servisi uzmanlarımızca özel ekipmanlar aracılığıyla test edilir. Arızalı olduğu belirlenen parçada kaliteli bir onarım müdahalesi gerçekleştirilir. Onarımı kaliteli sonuç verememesi veya hiç onarım şansının olmaması halinde servisimiz tarafından orijinal yedek parça ile değişimleri gerçekleştirilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir