BlackBerry, 2021 Yılında Yeni Bir Fiziksel Klavyeli Telefon Tanıtacak

BlackBerry, TCL ile olan ortaklığını bu senenin başlarından sonlandırdı. Bu adım, birçok BlackBerry hayranı tarafından artık şirketin yeni bir akıllı telefon tanıtılmayacağı şeklinde düşünceye sahip olmasına neden oldu. Ancak durum böyle olmayacak. BlackBerry, bugün fiziksel klavyeli ve 5G destekli bir Android telefon üretmek için OnwardMobility ve FIH Mobile Limited şirketleri ile birlikte çalışma planlarını duyurdu.

Şirket tarafından yapılan basın açıklamasına göre, bu ortaklık sayesinde BlackBerry’nin yeni akıllı telefonu 2021 yılının ilk yarısında piyasaya sürülecek. Şirketin yeni telefonu Kuzey Amerika ve Avrupa bölgelerinde piyasaya sürülecek. Ülkemize gelip gelmeyeceği ise henüz bilinmiyor ancak gelme ihtimali var.

Yeni akıllı telefonla alakalı olarak tek bir klavyeli ve 5G destekli olduğu belirtildi. Ancak görünen o ki sadece bir model tanıtılmayacak. OnwardMobility’nin internet sitesindeki yeni bir afiş, 2021 yılında birkaç tane yeni 5G destekli BlackBerry akıllı telefonun piyasaya sürüleceğine işaret ediliyor. Bu sayede ilerleyen dönemde birçok yeni BlackBerry markalı telefon görüyor olacağız.

BlackBerry, yaklaşmakta olan 5G destekli telefonu ile kurumsal profesyonelleri hedefliyor. Şirket, öncelikle çalışanlara ve yöneticilere siber saldırılardan koruyan, güvenli bir Android deneyimi sunmayı hedefliyor. Telefon kullanıcılarına güvenliği sağlarken üretkenliği de arttıran bir deneyim sunmayı amaç olarak belirtiyor.

BlackBerry CEO’su John Chen, “OnwardMobility, markamızla eşanlamlı olan yüksek güven ve güvenlik standartlarımızdan yararlanarak fiziksel klavyeli bir BlackBerry 5G akıllı telefon cihazı sunacak. Müşterilerin, yeni BlackBerry 5G akıllı telefonun sunacağı kurumsal ve devlet düzeyinde güvenlik ve mobil üretkenliği deneyimleyeceği için heyecan duyuyoruz.” dedi.

BlackBerry’nin akıllı telefon sektöründeki yeniden dirilişi gerçekten iyi bir haber. Özellikle de son zamanlarda piyasaya sürülen akıllı telefonların oldukça benzer bir tasarım anlayışına sahip olmasından dolayı. Peki BlackBerry, eski hatalarından ders alıp yeni stratejiler ile başarılı olmayı başarabilecek mi? Bu sorunun cevabını hep birlikte göreceğiz.

“BlackBerry, 2021 Yılında Yeni Bir Fiziksel Klavyeli Telefon Tanıtacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir