Benzoxin Krem Nasıl Kullanılır?

Benzoxin krem genel olarak farklı cilt hastalıklarına ve farklı cilt sorunlarına iyi gelen bir üründür. Peki Benzoxin krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Benzoxin Krem Nedir?

Bu ürün, bölgeyi tahriş ve enfeksiyondan korumak için küçük cilt yaralarında ve yaralarda kullanılır. Bu krem en önemlisi akneler ve sivilcelerin tedavisinde etkilidir. Üstelik hafif soyucu özellikleri olan bu krem, ciltteki ölü hücrelerin temizlenmesini sağlar. Ciltteki beyaz noktaları, siyah noktaları, fazla sebumu ve kiri temizler.

Benzoxin Krem Muadili

Benzalin topikal jel, Clindoxyl jel, Clinoper jel, Clozaryl jel ve Oximin jel bu kremin muadili ürünlerdir.

Benzoxin Krem İçeriği

Bu kremin etken maddeleri klindamisin fosfat ve benzoil peroksit adlı maddelerdir. Yardımcı maddeler olarak ise karbopol 974 P, sodyum hidroksit, dioktil sodyum sulfosüksinat, disodyum EDTA, benzofenon-4, aseton ve saf su içerir.

Benzoxin Krem Fiyatı

Bu kremin 2020 fiyatı 50.34 liradır.

Benzoxin Krem Ne İşe Yarar?

Bu ürün, bölgeyi tahriş ve enfeksiyondan korumak için küçük cilt yaralarında ve yaralarda kullanılır. Bu krem akneler, sivilceler ve tüm komedon türleri üzerinde etkilidir. Beyaz noktaların, siyah noktaların temizlenmesini ve cildin soyularak ölü cilt hücrelerinin temizlenmesini sağlar.

Benzoxin Krem Faydaları

Bu krem sivilceler, akneler, siyah noktalar, beyaz noktalar, ciltteki fazla yağ, ciltteki kirler ve ölü derilerin giderilmesini sağlayan çok etkili ve güçlü bir üründür. Cildi hafifçe soyarak, cildin daha ışıltılı, parlak ve genç görünmesini sağlar.

Benzoxin Krem Kullanmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

  • Bu kremi kullanmadan önce, kremin etken maddelerine, yardımcı maddelerine karşı alerjiniz varsa veya başka alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyin. Bu ürün, alerjik reaksiyonlara veya diğer sorunlara neden olabilecek aktif olmayan bileşenler içerebilir. Daha fazla ayrıntı için eczacınızla konuşun.
  • Mevcut bir enfeksiyonunuz varsa ve enfeksiyon ile ilgili sağlık sorunlarından herhangi birine sahipseniz, bu ürünü kullanmadan önce doktorunuza danışın.
  • Bu ürün çok miktarda alkol içerir. On iki yaşın altındaki çocuklar bu ürünü kullanmamalıdır.
  • Hamilelik sırasında bu ürün sadece çok ihtiyaç duyulduğunda kullanılmalıdır. Riskleri ve faydaları mutlaka doktorunuzla tartışın. 
  • Bu ilacın anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Emzirmeden önce mutlaka doktorunuza danışın.
  • Bu ürünü doktorunuzun talimatına göre kullanıyorsanız, doktorunuz veya eczacınız olası ilaç etkileşimlerinin farkında olabilir ve sizi onlar için izliyor olabilir. İlk önce doktorunuzla veya eczacınızla kontrol etmeden önce herhangi bir ilacın dozajını başlatmayın, durdurmayın veya değiştirmeyin. Tüm ilaçlarınızın bir listesini yanınızda bulundurun ve listeyi doktorunuzla ve eczacınızla paylaşın.
  • Bu ilacın yutulması zararlı olabilir. Yutulması veya aşırı dozdan şüpheleniliyorsa, derhal bir acil servise başvurun. 
  • Bir dozu kaçırırsanız, hatırladığınız anda kullanın. Bir sonraki dozun zamanına yakınsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal programınıza devam edin. Kesinlikle dozu iki katına çıkarmayın.
  • Bu ürün yanıcıdır. Oda sıcaklığında ısı, alev ve doğrudan güneş ışığından uzakta saklayın. Paketin üzerinde yazılı olan depolama bilgilerine bakın. Depolama ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, eczacınıza danışın. 
  • Tüm ilaç ürünlerini çocuklardan ve evcil hayvanlardan uzak tutun.

Benzoxin Krem Nasıl Kullanılır?

Bu ürünü belirtilen şekilde kullanın. Ürün prospektüsünde yazan tüm talimatları izleyin. Herhangi bir bilgiden emin değilseniz, doktorunuza veya eczacınıza danışın. Bu ürün cilt üzerinde kullanıldığında, önce etkilenen bölgeyi temizleyin ve kurulayın. Daha sonra talimatlara uygun olarak pamuklu bir aplikatör ile az miktarda bu kremi uygulayın.

Bu kremi çok fazla kullanmayın, bu ürünü daha sık kullanmayın veya belirtilenden daha uzun süre kullanmayın. Doktorunuz sizi talimat vermediği sürece iki saatten daha sık veya yedi günden daha uzun süre kullanmayın. Durumunuz daha hızlı iyileşmez ancak yan etki olasılığı artabilir. 

Bu krem cilt üzerinde haricen kullanılır. Durumunuz birkaç gün içinde düzelmezse, kötüleşirse veya ciddi bir tıbbi sorununuz olabileceğini düşünüyorsanız, derhal tıbbi yardım alın.

Benzoxin Krem Ne Kadar?

Bu ürünün fiyatı 50.34 TL’dir.

Benzoxin Krem Yan Etkileri

Vücudunuz bu ürüne göre ayarlandığında cildin hafif tahrişi, yanması veya kızarıklığı oluşabilir. Bu etkilerden herhangi biri devam ederse veya kötüleşirse, derhal doktorunuza veya eczacınıza söyleyin. Doktorunuz bu ilacı reçete ettiyse, size olan yararın yan etki riskinden daha büyük olduğuna karar verdiğini unutmayın. Bu ilacı kullanan birçok insanın ciddi yan etkileri yoktur. Bu ilaca çok ciddi bir alerjik reaksiyon oldukça nadirdir. 

Bununla birlikte, döküntü, kaşıntı, yüz, dudaklar, dil, boğaz bölgesinde şişlik, şiddetli baş dönmesi ve solunum zorluğu da dahil olmak üzere ciddi bir alerjik reaksiyon belirtisi fark ederseniz derhal tıbbi yardım alın ve hemen doktorunuza başvurun. Yukarıda listelenmeyen diğer yan etkileri fark ederseniz, hemen bu kremin kullanımını durdurun ve acil olarak doktorunuza veya eczacınıza başvurun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir