Anuflex Pomad Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Anuflex pomad krem genel olarak hemoroid gibi anal bölge rahatsızlıklarının giderilmesi için uygulanan bir üründür. Peki Anuflex krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Anuflex Pomad Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 59.90 liradır.

Anuflex Pomad Reçetesiz Alınır Mı?

Bu krem reçetesiz olarak satılır.

Anuflex Pomad Ne İşe Yarar?

Bu bitkisel merhem, anal bölgedeki kasların gevşetilmesine yardımcı olur. Özellikle dışkılama süresinde, anal bölgede ağrıyı uyuşturur, kaşıntıyı giderir ve anal bölgedeki yaraları iyileştirir. Bu kremin içinde aynısefa yağı, karanfil yağı, meyan kökü ekstraktı, at kestanesi ekstraktı, mayıs papatyası yağı, mentol, allantion, çinko oksit ve lanolin ve sarı kantaron yağı vardır.

Aynısefa yağı, papatyaya benzeyen aynısefa çiçeğinde yapılır. Bilimsel araştırmalar, etkilenen bölgeye aynısefa yağı uygulamasının ve ilaç nifedipin ile tedaviye yanıt vermeyen anal fissür olan kişilerde ağrıyı azaltabileceğini düşündürmektedir. Bebek bezi döküntüsü ve pişik tedavisinde de aynısefa yağı oldukça etkilidir.  Aynısefa yağı, kasları gevşetir, spazmları giderir ve kasları rahatlatır. Bu yüzden anal fissür ve hemoroid tedavisinde kullanılır. 

Karanfil yağı, her konuda şifalı bir doğal maddedir. Karanfil genel olarak vitaminler ve mineraller açısından oldukça zengindir. Karanfil yağının en büyük özelliği lokal anestezik bir bileşen olmasıdır. Anal fissür, basur ve makat çatlağı gibi ağrılı ve sancılı rahatsızlıklarda bölgeyi uyuşturur ve ağrıyı giderir. 

Meyan kökü ekstraktı, özellikle anal fissür, hemoroid ve makat çatlağı durumunda oluşan kaşıntıyı giderir ve bitkisel kortizon özelliklerine sahip olan meyan kökü ekstraktı, bu bölgedeki kaşıntıyı ve rahatsızlığı iyileştirir.

At kestanesi ekstraktı, damarları büzücü bir etkiye sahiptir. Basur, anal fissür ve anal çatlaklardaki şişlik, kanama ve ödem gibi durumları iyileştiren at kestanesi ekstraktı, pek çok cilt rahatsızlığı için idealdir.

Sarı kantaron yağı ise yara iyileştirici özelliklere sahiptir. Anal fissür, makat çatlağı ve hemoroid gibi rahatsızlıklarda oluşan yaraların giderilmesi için sarı kantaron yağı kullanılır.

Anuflex Pomad Krem Kullanımı

Bu merhemin daha iyi etki etmesi için, dışkılamadan önce ve sonra kullanılması önerilir. Bu merhemi kullanmadan önce mutlaka beş dakika kadar sıcak oturma banyosu uygulaması yapılmalıdır. Oturma banyosundan sonra, anal fissür, makat çatlağı ya da hemoroidin olduğu bölgeyi kurulayın ve ardından nohut büyüklüğünde pomadı, anüsün iç bölümüne uygulayın.

Bu merhemi üç yaş ve üzeri çocuklar, hamile kadınlar ve emziren kadınlar kullanabilir.

Anuflex Pomad Yan Etkileri

Bu pomad bitkisel içerikli olduğu için yan etkisi yoktur. Yine de kullanmadan önce yama testi yapmanız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir