Altın Maske Faydaları Nelerdir? Altın Maske Nasıl Yapılır?

Altın maske genel olarak lüks görünümü ve hissi ile cildinizi altın gibi parlak hale getirecek. Peki altın maske nedir, ne işe yarar, faydaları nelerdir, nasıl yapılır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız hemen yazımızı okumalısınız.

Altın içeren bir maske kulağa aşırı derecede pahalı gelse de, makul bir fiyata bol miktarda altın yüz maskesi mevcuttur. Değerli metal, bir dizi cilt bakımı faydası sunar ve artık estetikçiler arasında saklanan bir ticari sır değildir. Bu alışveriş rehberini, tüm seçenekleriniz arasında gezinmenize yardımcı olmak için bir araya getirdik, böylece kendinize evde kraliçe gibi cilt bakımı yapabilirsiniz.

Altın Yüz Maskesi Çeşitleri

Yaşlanma karşıtı özellikleri nedeniyle popüler olan çeşitli altın maskeler vardır. Kozmetik endüstrisinde yaygın olarak kullanılmaktadırlar. Bununla birlikte, satın almadan önce bilmeniz gereken farklı altın maske türleri vardır.

Altın yüz maskesi

Ürün, kremsi bir dokuda yüz maskesi olarak mevcuttur. Yüzün her yerine uygulanması gerekir ve kuruduktan sonra, genellikle on beş ila yirmi dakika sürer, suyla durulamanız gerekir. Yüz bakımında son adım olarak kullanıldığında en iyisidir.

Altın kağıt maske

Kağıt maskeler son zamanlarda popüler hale geldi. Maske, yüze önerilen süre boyunca yerleştirilmesi gereken kullanıma hazır bir kağıttır. Tek kullanımlık ürün, hareket halindeyken kullanım için idealdir.

Soyulabilen altın maskesi

Bu, altın bir yüz maskesine benzer. Soyulabilen maske, durulama yerine ciltten soyulması gereken ince bir tabaka oluşturmak için kurur. Normal bir yüz maskesi gibi uygulayın, tamamen kurumasını bekleyin ve en iyi sonuçları elde etmek için nazikçe soyun. Bu maske, altın bir maskenin düzenli faydalarını sağlamanın yanı sıra, beyaz noktaları, siyah noktaları ve ölü cildi de gidererek cildi temiz ve duru bırakır.

Altın güç maskesi

Bu maske genel olarak toz halinde mevcuttur, macun oluşturmak için ürünün su veya önerilen çözelti ile karıştırılması gerekir. Yüze uygulayın, kurumasını bekleyin ve ardından suyla durulayın. Toz maskenin, hazır altın yüz maskesine kıyasla uzun bir raf ömrü olabilir.

Cildiniz İçin Doğru Altın Maskeyi Nasıl Seçmelisiniz?

Piyasada bulunan altın maske çeşitleri bazen kafamızı karıştırabilir. Ancak altın maskeden istenen sonuçları almak için cildinize ve ihtiyacınıza en uygun olanı seçmek önemlidir. Doğru altın yüz maskesini almak için göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey aşağıdadır.

Cilt tipinize göre bir altın maske seçin. Paket tüm cilt tiplerine uygun olduğunu söylemediği sürece altın maskeyi kullanamazsınız.

Altın maskeler anında parlaklık sağlamak, yaşlanma belirtilerini azaltmak, cildin elastikiyetini artırmak ve azaltmak için kullanılabilir. Dolayısıyla, aradığınız şeye bağlı olarak, istenen sonucu verdiğini iddia eden altın maskeyi seçin.

Altın maskeler farklı türlerde mevcuttur. Konforunuza ve rahatlığınıza bağlı olarak, size uygun olanı seçin.

Altının yanı sıra çeşitli faydalar sağlamak için maskelere eklenen başka maddeler de vardır. Maskenin tam olarak ne yaptığını öğrenmek için paketin içindekilere bir göz atın. Hassas bir cildiniz varsa, kimyasal bazlı olmayan bir maske seçmek daha iyidir.

Tüm altın maskeleri en saf altını içermez. Ortalama kalitede altın içeren maskelerin kullanılması istenen faydaları sağlamayabilir. Bu nedenle marka imajını, müşteri incelemelerini ve diğer faktörleri göz önünde bulundurarak faydaları kanıtlanmış bir maske seçin.

Altın Yüz Maskenizden En İyi Şekilde Yararlanmak İçin İpuçları

İşte altın maskenizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olabilecek bazı basit ipuçları…

  1. Cilt tipinize uyan doğru maskeyi seçin.
  2. Maskeyi uygulamadan önce cildinizi mutlaka temizleyin.
  3. Bu maskeyi eliniz yerine fırça ile sürmeniz tavsiye edilir.
  4. Bu maskeyi gözler, göz altları ve dudaklar ile temas ettirmeden, yüzünüze eşit bir şekilde ince bir kat ürün uygulayın.
  5. Önerilen süreye kesinlikle uyun. Maskeyi uzun süre bırakmak sonuçları değiştirmeyebilir ancak çıkarılmasını zorlaştırabilir.
  6. Altın maskeyi çıkardıktan sonra, reçete edilmediği sürece yüzünüzü iyice durulamayın.
  7. Kağıt tipi bir maske için, en iyi sonuçlar için onu gece boyunca yüzünüzde bırakın.

Altın Maske Fiyatı

Bu maskenin fiyatı farklı markaların ürünlerine göre 20 lira ile 2.000 lira arasında değişir.

Altın Maske Ne İşe Yarar?

Altın maskeler daha genç görünen cildi destekler. Altının, kolajen üretimini uyardığına ve kırışıklıklar, ince çizgiler ve sarkan cilt dahil olmak üzere yaşlanma belirtilerini yavaşlattığına inanılıyor. Altın ayrıca cildinizi sıkılaştıran ve gergin hale getiren elastini güçlendirir.

Bu maske genel olarak yaşlılık lekelerini azaltır. Altın ayrıca ciltteki serbest radikallerle savaşır ve güneş hasarı ve yaşlılık lekelerinin görünümünü tersine çevirmeye yardımcı olabilir.

Parlak, sağlıklı görünen bir cildi destekler. Altın yüz maskeleri kan akışını uyararak daha parlak bir cilt sağlar. Cansız veya kuru cildiniz varsa, bu artan dolaşım cildinizin nemli ve parlak kalmasına yardımcı olacaktır.

Bu maske akne ve cilt enfeksiyonlarıyla savaşır. Altın maske, sivilce ve diğer küçük cilt sorunlarını gidermeye yardımcı olabilecek antibakteriyel ve antienflamatuar özelliklere sahiptir. Altın yüz maskeleri de iltihaplı cildi yatıştırır.

Altın Maske Faydaları

Çoğu Instagram güzellik trendi, akışlarımızda gezinirken hızla kayboluyor fakat altın yüz maskesi hareketi bir istisna… En son kağıt maskesi teknolojisini altının eski iyileştirici nitelikleriyle birleştiren kanıtlanmış sonuçlar kesinlikle bunu oldukça fotojenik bir çılgınlıktan daha fazlası haline getiriyor.

Altının, cilt söz konusu olduğunda pek çok faydası var. Doğal kolajen seviyelerinizin üretimini teşvik etmek için çalışmak, uzun vadeli kolajen kaybını azaltmaya yardımcı olabilir.

Altın yüz maskesi akneleri tedavi eder

Ancak altın yüz maskelerini etkinlik öncesi hazırlık için gerekli bir cilt bakımına dönüştüren kısa vadeli faydalardır. Altın cildin mikro sirkülasyonunu artırmaya yardımcı olur, cildin enerjik ve ışıltılı kalmasını sağlar. Bir cilt bakımı trendinin alabileceği kadar çökmekte olsa da, madde üzerinde bir tarz meselesi değildir. Altın hem antibakteriyel hem de anti-enflamatuardır. Cilt enfeksiyonlarını ve sivilceye eğilimli ciltleri tedavi etmeye ve hücre yenilenmesini hızlandırmaya yardımcı oluyor. Altın nanopartiküllerin, aktif bileşenler üzerinde stabilize edici bir etkiye sahip olduğu ve birleştirildiklerinde onları daha güçlü hale getirdiği kanıtlanmıştır. Öyleyse, bu çoğalan ürünlerden hangisine gitmelisiniz? Bu altın yüz maskeleri, cildi yıldızlar kadar parlak bırakır.

Altın yüz maskesi cildi sıkılaştırır

Altın maskesi, cildi kaldırır, sıkılaştırır ve kırışıklıkları azaltır. Altın kağıt maskeleri, kaldırıcı bileşenlerin cilde nüfuz etmesi için sıvı bir maskenin üzerine uygulanır, her ikisi de siz masaj yaparken kaybolur. En iyi sonuçlar için evde hafif bir peelingden sonra kullanın.

Altın yüz maskesi cildi sakinleştirir

Altın maskesi gibi derinlemesine nüfuz eden tabaka maskeleriyle yemin ediyor. Cildi tazeler, nemlendirici kremi atlayacak kadar yatıştırılmış ve nemlendirilmiş halde bırakırlar.

Altın yüz maskesi gözleri aydınlatır

24 karat altın ve detoks yapan deniz yosunu ile güçlendirilen altın maskeler, uzun bir günün veya uykusuzluğun ardından hassas göz bölgesini canlandırır. Uzun mesafeli bir uçuştan sonra cildi yatıştırmak ve şişkinliği azaltmak için özellikle iyidir.

Altın yüz maskesi cildi makyaja hazırlar

Altın maskesi ideal bir ön makyajdır. Altın nanopartiküller, C vitamini ve kollajen ile güçlendirilir. Besleyici bileşenlerin gerçekten içeri girmesine izin vermek için bunu uzanırken uygulamak en iyisidir.

Altın maske cildi güçlendirir

Altın maske, hassas ciltler için mükemmeldir. Sadece herhangi bir tahrişi ve kızarıklığı yatıştırmakla kalmaz aynı zamanda anti-enflamatuar koloidal altın ve eklenen C vitamini kombinasyonu, kolajeni güçlendirir ve cilde süper güç kazandırmak ve dengelemek için elastikiyeti geri kazandırır.

Altın Maske Ersağ

Ciltteki kolajen ve elastik düzeyini arttıran Ersağ Altın Maske genel olarak cildin sıkı ve gergin olmasını sağlar. Cildin daha yumuşak, pürüzsüz ve gergin olmasını sağlar. Böylece cildiniz daha genç, canlı ve enerjik görünür. Ciltteki kırışıklıklar ve ince çizgiler zamanla yok olur. Cilt tonunu dengeleyen altın maske, cildin sağlık kazanmasına yardımcı olur. 

Bu maskeyi, göz çevresi ve dudak çevresiyle temas ettirmeden tüm yüzünüze bir fırça yardımıyla uygulayın. Yirmi dakika kadar altın maskenin kurumasını bekleyin. Tamamen maske kuruduktan sonra yüzünüzden soyarak çıkartın ve ardından yüzünüzü bol suyla durulayın.

Altın Maske Kullanımı Nasıldır?

Her biri farklı bir uygulama süreci gerektiren farklı altın yüz maskesi türleri vardır. Bu nedenle uygulama sürecini bilmek için ürün üzerindeki talimatlara uymanız önerilir. Bununla birlikte, altın yüz maskelerinin kullanımına ilişkin yaygın bir prosedür aşağıda verilmiştir.

Maskeyi uygulamadan önce yüzünüzü ılık suyla temizleyin. Bu, ürünün faydalarını emmek için gözeneklerin açılmasına yardımcı olur. Altın maskeyi gözlerinizi, göz altlarınızı ve dudaklarınızı engelleyerek yüzünüze eşit şekilde uygulayın. Önerilen süre boyunca, genellikle on beş ila yirmi dakika kurumasını bekleyin. Maskeyi çıkarmak için cildinizi suyla durulayın. Maskeyi çıkardıktan hemen sonra sabun veya yüz yıkama ürünü kullanmayın. Aksi halde altın maskenin faydaları yok olur.

Cildiniz hassas veya aşırı kuru olmadığı sürece, isterseniz her gün altın yüz maskesi kullanabilirsiniz. Ancak çoğu kullanıcı, bu maskeyi haftada bir ila üç kez kullanır ve sonuç alır.

En iyisi, paketteki talimatları takip etmektir. Çoğu marka, maskeyi on beş ila otuz dakika açık bırakmanızı önerir.

En İyi Altın Maske Önerileri

En iyi altın maske markalarını ve cilde faydalarını sizler için yazdık.

CIDBEST TruuMe 24K Gold Peel Off Mask

Bu soyulabilir maske, siyah nokta giderici ve derinlemesine temizleyici, arındırıcı yüz ve burun maskesi görevi görür. Ciltteki gözenekleri azaltmaya yardımcı olur, fazla yağı emer ve cildi nazikçe temizleyerek cildinizi taze ve parlak bırakır.

Cildin gözenekli yapısını gevşeterek emilim kapasitesini arttırır. Yaşlanma ve kırışıklık önleyici özelliklere sahiptir. Üstelik antienflamatuar özelliklere sahip avenasativa özleri içerir ve ciltteki akne izlerini azaltın.

Bu maske, hassas ciltler için tavsiye edilmez. Bazıları için güçlü koku rahatsız edici olabilir.

Majestic Pure 24K Gold Facial Mask

Gerçek 24 karat altın folyo ile formüle edilmiş bu yüz maskesi, yaşlanmayı geciktiren bir cilt bakım çözümü olarak işlev görür. Üründeki E vitamini gibi diğer faydalı bileşenler cildinizi nemli bırakır.

Bu maske genel olarak cildi besler, nemlendirir, parlatır ve canlandırır. Olgun ciltlerdeki ince çizgileri ve kırışıklıkları da azaltır. Gece kullanıldığında yoğun nem sağlar. Çoğu cilt tipi için uygundur. Fakat bu maske hassas cildi tahriş edebilir.

White Naturals 24K Gold Facial Mask

Kolajen güçlendirici formülü ile altın yüz maskesi kırışıklıkları ve ince çizgileri azaltmaya yardımcı olur. Anti-enflamatuar özelliklere sahiptir ve lekeler, akne izleri ve kuru cilt gibi cilt problemlerinin tedavisi için idealdir.

Bu maske, cildi doğal olarak nemlendirerek sağlıklı ve ışıltılı bir cilt sağlar. Cildin elastikiyetini geri kazandırır ve ciltteki toksinleri uzaklaştırır. Yüz bölgesindeki yağ üretimini düzenler ve siyah noktaları giderir. Cildin pürüzsüz ve parlak görünmesini sağlar.

Peter Thomas Roth 24k Gold Mask

24 karat altın, kolloidal altın ve kafein ile aşılanmış bu yaşlanma önleyici maske, cildi daha sıkı gösterirken zengin bir ışıltı sağlar. Cildi yeniden canlandırmaya yardımcı olan ve aynı zamanda yaşlanma belirtilerini azaltan magnezyum yönünden zengin enfes bir değerli taş içerir.

Bu maske cildi kaldırır, sıkılaştırır ve parlatır. Yoğun hidrasyon sağlamak için hyaluronik asit ve gliserin içerir. Cildin daha dolgun ve daha sıkı görünmesini sağlar. Tüm cilt tipleri için uygundur.

Liyanshijia Active Gold Soft Mask Golden Powder

Bu altın tozu, cildi doğal olarak canlandırdığı ve tazelediği kanıtlanmış 24K aktif altın, propolis, bitkisel ferment ve ossein içerir. En iyi sonuçlar için onu bal veya sütle karıştırabilirsiniz. Cilde hidrasyon sağlar ve cilt hücrelerini onarır. Cildin daha yumuşak ve pürüzsüz görünmesini sağlar. Yeniden kapatılabilir şekilde paketlenmiş olarak gelir ve kullanımı kolaydır.

Masqueology Hydro Gel Gold Mask

Yatıştırıcı bir jel ile formüle edilmiş bu altın maske, donuk ve yorgun cildi nemlendirir ve canlandırır. Maskedeki kollajen ve altın, kırışıklıklar ve ince çizgiler gibi yaşlanma belirtileriyle savaşmaya yardımcı olarak cildi pürüzsüz ve yumuşak bırakır.

Kullanımı kolay bu yüz maskesi, cildi serbest radikallerin neden olduğu hasardan korur. Hidrolize kolajen derin nüfuz sağlar. Cilt nemlendirmesi için sodyum hiyalüronat içerir. Maskedeki niasinamid cilt hücrelerini onarır. Cilde enerji veren ve cilt tonunu eşitleyen adenozin içerir.

Vivo Per Lei 24K Purifying Peel-Off Face Mask

Bu altın maske, ciltten toksinlerin atılmasına yardımcı olan kolajen ve organik özler içerir. Bu maskenin içindeki 24 karat altın, bronzluğu azaltarak cildi aydınlatırken, jojoba yağı ve deniz yosunu yaşlanma belirtilerini azaltır. Derin köklü kirleri temizlerken yaşlanma belirtilerini hedefler. Cildi sıkı ve ışıltılı bırakır. Hücre yenilenmesine yardımcı olan kaktüs çiçeği ve semizotu özleri içerir. Bu maske genel olarak cilt elastikiyetini artıran kolajen içerir. Kolay uygulama sağlayan silikon spatula ile birlikte gelir. Paraben içermez ve hayvanlar üzerinde test edilmemiştir. 

Sermest Anti-Wrinkle Peel-Off Gold Mask

Bu soyulabilir maske, ciltte kırışıklıkları ve diğer yaşlanma belirtilerini azaltan peptitler ve diğer özel bileşenlerle formüle edilmiştir. Aynı zamanda ölü hücreleri uzaklaştırır, pürüzsüz ve yumuşak bir cilt verir, cildi sıkı ve sıkı hale getirir. Karma ve yağlı ciltler için çok uygundur. Cildin elastikiyetini ve sıkılığını artırır. Gerekli nemi sağlayarak cildi korur. Hücreleri gençleştirerek cildin görünümünü iyileştirir. Akneyi azaltmaya yardımcı olur ve cilde parlak bir görünüm kazandırır. Hasar görmüş cilt hücrelerini iyileştiren allantoin içerir. Cilt hücrelerini iyileştirmeye yardımcı olan kafein içerir. Nem tutması için pantenol içerir. Yaşlanma belirtilerini önlemek için X-50 Antiaging içerir. Kuru ciltler için tavsiye edilmez.

PiARA BEAUTY 24K Gold Facial Mask

Bu yüz maskesi cildi enfeksiyonlardan arındırır, sivilcelerin azalmasına yardımcı olur ve hücre yenilenmesini hızlandırır. Aynı zamanda kolajen üretimini de uyararak kırışıklıkların ve ince çizgilerin görünümünü azaltır. Bu maske genel olarak cildin mikrosirkülasyonunu iyileştirir, cildi tazelenmiş ve enerji dolu bırakır. Cilde zengin ve ışıltılı bir ışıltı verir. Elastinin parçalanmasını engelleyerek cildin daha sıkı görünmesini sağlar Maskenin eller serbest olarak uygulanması için ücretsiz bir fırça ile birlikte gelir. İstenilen sonuçları göstermek zaman alır.

Miss Spa 24K Gold Radiance Facial Sheet Mask

Bu yüz maskesi, yirmi dakika içinde parlak bir cilt sağladığını iddia ediyor. Işıltı maskesi, cilde derinlemesine nüfuz ederek beslenme ve nemlendirme sağlayan bileşenlere sahiptir. Bu altın maske ayrıca cildi pürüzsüzleştirirken parlak bir ışıltı sağlar. Cilt elastikiyetini artıran peptidler içerir. Kırışıklıkların ve ince çizgilerin görünümünü azaltır. Uygulaması kolay olan bu maske parabenler, sülfatlar ve yapay boyalar içermez. Ciltte kalıntı bırakabilir. Yaprağın damlayan özü, maskeyi yerinde tutmayı zorlaştırır. Hassas ciltler için uygun değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir