Advantan Krem Ne İşe Yarar?

Advantan krem farklı cilt problemlerinin önlenmesinde ve tedavi edilmesinde kullanılan bir ilaçtır. Eğer Advantan krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Advantan 0.1 Pomat Nedir?

Bu krem, egzama ve sedef hastalığı gibi cilt problemlerini tedavi etmek için kullanılır. Kızarıklık, kaşıntı, ağrı ve iltihap gibi semptomların şiddetini azaltmaya yardımcı olur.

Advantan Krem İçindekiler

Bu ürün metilprednisolon aseponat, orta zincirli trigliserit, kaprilik-kaprik-miristik-stearik trigliserit, polioksietilen-(2)-stearil alkol, polioksietilen-(21), stearil alkol, benzil alkol, disodyum edetat, gliserol ve saf su içerir.

Advantan Krem Neye Yarar?

Atopik dermatit, kuru, kaşıntılı ve kolayca tahriş olmuş cilt ile karakterize yaygın, kronik bir cilt hastalığıdır. En sık bebeklerde ve küçük çocuklarda görülür ancak yetişkinliğe kadar devam edebilir. Şiddetli vakalar uykusuzluğa, kronik bakteriyel enfeksiyonlara ve depresyona yol açabilir. Diğer alerjik hastalıklarla birlikte, yaygınlığı son yıllarda önemli ölçüde artmıştır. Topikal ilaçlar atopik dermatit için en yaygın ve etkili tedavidir. Ağızdan alınan ve bağışıklık sistemini baskılamak için kullanılan ilaçlar bir merhem veya kreme dönüştürülmüştür. Bu topikal immünsüpresif ajanlar şimdi egzama tedavisinde kullanılmaktadır.

Advantan Krem Faydaları

Topikal kortikosteroidler ya düşük toleransla birlikte yüksek etkinlik ya da iyi toleransla birlikte düşük etkinlik göstermiştir. Yüksek etkinliği ve mükemmel lokal ve sistemik toleransı sayesinde Advantan, optimum etkinlik ve tolerans dengesini sunar.

Bu krem, dermatolojide popülasyonun büyük bir bölümünü etkileyen ve dermatoloji kliniklerindeki tıbbi konsültasyonların üçte birine kadar olan en yaygın endikasyon olan egzama tedavisi için geliştirilmiştir. Bu krem, atopik egzama dahil her türlü egzamada oldukça etkilidir. Yaklaşık yüzde 90 başarı oranı vardır. Tam iyileşme ve belirgin iyileşme ile dermatit tedavisinde de kullanılır.

Bu krem yüksek lipofilikliği ve ciltte biyolojik olarak aktif hale getirilmiş olması, herhangi bir etkinlik kaybı olmadan günlük tek bir uygulama sağlar. Ayrıca bu kremA, endojen kortizol üretiminin baskılanmasına yol açmaz ve bu nedenle minimum yan etkilere sahiptir. Bu nedenle, çocuklar bu krem ile tedavi edilebilir ve ayrıca kronik egzama formlarında, dört haftaya kadar uzun süreli tedavi için uygundur. Çocuklarda ve yetişkinlerde on iki haftaya kadar kullanılır. Bu krem farklı cilt tipleri için kullanılan krem, merhem, yağlı merhem ve çözelti formlarında mevcuttur.

Advantan Krem Cilde Faydaları

Bu krem, inflamatuar ve alerjik cilt reaksiyonlarının yanı sıra artan hücresel rejenerasyon ile ilişkili reaksiyonları bastırır. Bu da eritem, ödem, cildin kalınlaşması, cilt yüzeyinin kalınlaşması gibi objektif semptomların ve kaşıntı, yanma, ve ağrı gibi öznel şikayetlerin ortaya çıkmasına neden olur. 

Bu krem, atopik dermatit (endojen egzama, nörodermatit), kontakt egzama, dejeneratif, dehidrotik, vulgar egzama ve çocuklarda egzamada kullanım için onaylanmıştır.

Advantan Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Bu kremin gözlere girmesine asla izin vermeyin.
  • Herhangi bir kutanöz atrofi belirtisi fark edilirse, tedavinin büyük olasılıkla kesilmesi gerekecektir.
  • Alerjik reaksiyon yaşarsanız derhal acil tıbbi yardım isteyin. Bir reaksiyonun göstergesi olabilir, dikkat edilmesi gereken belirtiler arasında deri döküntüleri, kurdeşen, yüzün veya uzuvların şişmesi, nefes darlığı ve yutma sorunu bulunur.
  • Daima doktorunuz tarafından reçete edildiği gibi bu kremi kullanın. Öncelikle doktorunuza danışmadan asla kendi kendinize bu kremi uygulamayın veya dozunuzu değiştirmeyin. Doğru dozaj sağlığınıza, tıbbi geçmişinize ve tedavi edilen durumun ciddiyetine bağlı olarak değişebilir.
  • Bu ilaç tüm hastalar için güvenli olmayabilir. Bu kremi kullanmaya başlamadan önce hamileyseniz veya emziriyorsanız doktorunuza söyleyin.
  • Bu kremi kullanmaya başlamadan önce herhangi bir alerjiniz varsa doktorunuza söyleyin.
  • Başka herhangi bir sağlık rahatsızlığınız veya hastalığınız varsa doktorunuza belirtin.
  • Başka bir ilaç kullanıyorsanız (tüm reçetesiz ilaçlar dahil) mutlaka doktorunuza belirtin.
  • Herhangi bir takviye, vitamin veya bitkisel ürün kullanıyorsanız mutlaka doktorunuza söyleyin.

Advantan Krem Nasıl Kullanılır?

Bu krem sadece etkilenen cilt bölgelerine topikal olarak uygulanmalıdır. Doktorunuz tarafından tam olarak nasıl ve ne zaman uygulanacağının yanı sıra ne kadar süreyle tedavi görmeniz gerektiği size söylenecektir. Çoğu durumda, hastalardan doktorları tarafından etkilenen cilde günde bir kez ince bir krem ​​tabakası halinde uygulaması söylenir. Doktorlar genellikle yetişkin hastalara tedavinin on iki haftayı aşan bir süre boyunca devam etmemesi gerektiğini bildirir.

Advantan Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Deri hastalıklarını tedavi etmek için bu krem kullanan hastalarda akne, kırmızılık, kaşıntı hissi, renksiz cilt ve olağandışı tüylenme gibi yan etkiler görülebilir. Yaşadığınız yan etkileri doktorunuza bildirin. Herhangi bir ciddi yan etki ortaya çıkarsa, derhal tıbbi yardım alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir